До статей

Банкрутство банку «Хрещатик» є спланованою акцією Нацбанку, - юрист

12 квітня, 2016
Аналітика
Банкрутство банку «Хрещатик» є спланованою акцією Нацбанку, - юрист

Введення тимчасової адміністрації в банк «Хрещатик» демонструє некомпетентність голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої і безсистемність політики НБУ при регулюванні банківського ринку

Про це заявив старший партнер юридичної компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

«Національний банк наводить безлад на банківському ринку і фактично знищує українську банківську систему», - зазначає експерт.

За його словами, введення Нацбанком тимчасової адміністрації в «Хрещатик» було сплановано заздалегідь. Про це свідчить зміна «Київводоканалом» реквізитів для оплати послуг водопостачання та водовідведення з банку «Хрещатик» напередодні його банкрутства, на «Міжнародний інвестиційний банк», 60% акцій якого належить президентові України Петру Порошенку.

«Подібні дії говорять про абсолютно неприкрите адміністративне втручання в дану сферу. Я не виключаю, що у представників «Київодоканалу» була інформація про введення тимчасової адміністрації. Причому, найімовірніше, що вона була отримана з найвищих ешелонів влади і підтверджується це тим, що рахунки і кошти водоканалу були переведені з банку «Хрещатик» в банк, де основним акціонером є президент нашої країни. Тому ця історія ще й на тлі офшорного скандалу, скандалу з генеральним прокурором, вкрай неприваблива», - вважає Кравець.

Юрист також нагадує, що більшість вкладників «Хрещатика» не зможуть отримати свої кошти відразу, що пов'язано як з чинним законодавством, так і з відсутністю у Фонді гарантування вкладів достатніх коштів.

«Хоча Національний банк заявив, що майже 99% вкладників банку «Хрещатик» отримають свої кошти в повному обсязі, тобто у них там було менше 200 тисяч гривень, однак згідно норм закону «Про гарантування вкладів», на сьогоднішній момент кошти будуть отримувати ті люди, у яких вклади, в принципі, закінчилися. Ті ж люди, у яких кошти перебувають на поточних рахунках, або внесок ще не закінчився, всі свої кошти зможуть отримати лише після оголошення про ліквідацію банку. І те у визначеній черговості, так як одночасно, як показує практика, Фонд гарантування вкладів просто не здатний виплатити одномоментно ці суми. І знову ж у зв'язку з браком коштів у Фонді гарантування вкладів, так як вони постійно просять кредити від Національного банку і від Мінфіну, я прогнозую, що виплати по банку «Хрещатик» будуть максимально затягуватися під різними приводами», - пояснив Ростислав Кравець.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак заявив, що Нацбанк визнав «Хрещатик» неплатоспроможним, аби поділити його в інтересах клієнтів провладних фінансово-промислових груп.

Нагадаємо, 5 квітня банк «Хрещатик» був визнаний неплатоспроможним й у ньому була запроваджена тимчасова адміністрація.

 Перед цим банк покинули комунальні підприємства Києва, які були його стратегічними клієнтами, серед яких «Київводоканал», «Київпастранс», «Київський метрополітен».

 

За матеріалми: Подробности

Коментарі
Додати коментар