«Чорноморнафтогазу» дозволили не платити банку Януковича 156 млн грн
Київський апеляційний госпсуд дозволив «Чорноморнафтогазу» не повертати Всеукраїнському банку розвитку 156 млн грн за кредитним договором.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на постанову суду від 27 травня 2015 року.
У липні 2013 року держпідприємство відкрило у банку мультивалютну кредитну лінію з лімітом в 150 млн грн.
Через рік, у червні 2014 року, банк звернувся до «Чорноморнафтогазу» з претензією щодо сплати заборгованості за кредитним договором. На той момент борг становив 136,37 млн грн – з них 130,08 млн грн поточного боргу, ще 2,25 млн грн боргу за відсотками, 3,95 млн грн простроченого боргу за відсотками, а також 0,09 млн грн пені.
Підприємство борг не виплатило, тож банк подав до суду, вимагаючи вже 156,13 млн грн (зросли відсотки й пеня).
Представник «Чорноморнафтогазу» на суді зазначив, що прострочення виконання умов кредитного договору розпочалося у квітні 2014 року, а термін кінцевого виконання зобов’язань припадав на липень 2014 року. Тобто обидва терміни припадали на період окупації Криму Росією. На підтвердження «ЧНГ» надав суду Сертифікат Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини, яким засвідчено, що події на території Криму та Севастополя є обставинами непереборної сили, які продовжують діяти по теперішній час.
Суд відмовив банку у вимозі повернути гроші, спираючись на те, що боржник звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо доведе, що порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Виконати свої зобов’язання ЧНГ не міг: основну господарську діяльність підприємство провадило на території півострова, а самопроголошена нова влада Криму націоналізувала активи та основні засоби «Чорноморнафтогазу», включно з видобувними платформами.
Банк намагався оскаржити рішення, однак апеляція також відмовила: поважність причин та відсутність в ній вини боржника є підставою для звільнення від відповідальності.
Нагадаємо, що в вересні 2014 року НБУ визнав Всеукраїнський банк розвитку Олександра Януковича проблемним, а в листопаді – неплатоспроможним. В свою чергу, Фонд гарантування вкладів запровадив тимчасову адміністрацію в банку, акції якого арештовані в рамках кримінальної справи проти Олександра Януковича.
Наразі готується продаж «Всеукраїнського банку розвитку» фірмі «Екосіпан». Цікаво, що дружина одного із засновників «Екосіпана» - Віктора Поліщука - є племінницею Світлани Медведєвої – дружини прем’єр-міністра Росії.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у лютому 2015 року Господарський суд Київської області не погодився стягнути з державної компанії «Чорноморнафтогаз» 145 млн грн на користь неплатоспроможного Всеукраїнського банку розвитку, що належить Олександру Януковичу.
Коментарі
Новини за темою
- Борги 23 лютого, 2022
- Борги 23 лютого, 2022
"Полтаваобленерго" відсудило в "Енергоринока" майже 230 мільйонів
- Борги 23 лютого, 2022
ДІУ не переконала суди визнати припиненими її борги перед Дельта Банком
- Борги 20 лютого, 2022