«Нафтогаз» почав новий спір з Коломойським в Лондонському суді щодо «Укрнафти»
НАК «Нафтогаз України» оголосив про намір укласти новий договір з юридичною фірмою KWM Europe LLP про захист своїх інтересів в суперечці з міноритарними акціонерами ПАТ «Укрнафта» в Лондонському міжнародному арбітражному суді.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Економічну правду.
Сума нового контракту з юрфірмою на 2019 рік очікується на рівні 4 млн євро.
За інформацією видання enkorr, новий арбітражний розгляд міноритаріями «Укрнафти» Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited, Bordo Management Limited з одного боку і «Нафтогазом» з іншого, став наслідком давньої суперечки про правомочність акціонерної угоди, розпочатої «Приватом» ще в 2015 році.
Нагадаємо, в квітні минулого року Лондонський суд виніс рішення щодо цього спору, яким скасував ключовий пункт акціонерної угоди «Укрнафти».
Цей пункт передбачав, що виключне право визначати кандидатуру голови правління, а отже і весь його склад, належить міноритарним акціонерам, афільованим з групою «Приват».
У новому судовому процесі сторони мають намір вимагати один з одного відшкодування збитку. Цю інформацію в жовтні 2018 році підтвердив глава юридичного департаменту «Нафтогазу» Ярослав Теклюк.
«В даний час, також і «Нафтогаз», і міноритарні акціонери заявили про те, що збираються вимагати відшкодування збитків один з одного. Тобто, справа, яка спочатку не виглядала великою, має всі підстави перерости в серйозний арбітраж з чималими вимогами», - повідомив він.
Станом на кінець 2018 року сторони ще не заявили точний розмір необхідної компенсації.
Як повідомлялося, акціонерну угоду між державою і міноритаріями «Укрнафти» було підписано в 2010 році за підтримки на той час прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Саме завдяки цій угоді «Приват» фактично повністю встановив контроль над діяльністю напівдержавної найбільшої видобувної компанії. У тому числі отримав можливість призначати своїх топ-менеджерів.
У вересні 2015 року було опубліковано таємні договори між міноритаріями і топ-менеджерами «Укрнафти», згідно з якими члени правління компанії за додаткові мільйонні «гонорари» брали на себе зобов'язання працювати в інтересах офшорних акціонерів.
З 2015 року «Приват» звернувся до Лондонського міжнародного арбітражного суду з вимогою зобов'язати «Нафтогаз» дотримуватися акціонерної угоди щодо «Укрнафти».
Процес закінчився в квітні 2018 року і ключовий пункт угоди, що дозволяє «Привату» контролювати призначення керівника «Укрнафти», був визнаний таким, що не відповідає українському законодавству.
Коментарі
Новини за темою
-
Резонансні справи 03 жовтня, 2022З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
-
Резонансні справи 24 лютого, 2022ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
-
Резонансні справи 21 лютого, 2022 -
Резонансні справи 22 лютого, 2022