Logo
До новин

НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк через непрозору структуру власності

05 жовтня, 2015
Банкрутство фінустанов
НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк через непрозору структуру власності

Правління Національного банку України 2 жовтня визнало ПАТ «Юніон стандард банк» неплатоспроможним.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі регулятора.

«Ще один банк з непрозорою структурою власності виводиться з ринку. Ми завершили етап очистки системи, проте банкам, що порушують законодавство та проводять підозрілі операції, не місце на цьому ринку. Ми приділяємо значну увагу прозорості та стабільності системи, і будемо і надалі боротися із порушниками», - прокоментувала таке рішення Нацбанку директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.

Юніон стандард банк був одним з банків, що отримали від НБУ листа про непрозорість структури власності. Регулятор вимагав привести структуру власності у відповідність до законодавства. Через непрозорість структури власності регулятор також посилив нагляд за банком.

Через збільшення ризиків інформаційної безпеки у вересні 2015 року банк визнано проблемним.

«Протягом останніх днів ПАТ «Юніон стандард банк» почав проводити в значних обсягах операції з готівкою. Така діяльність могла призвести до погіршення фінансового стану банку, що у свою чергу поставило під загрозу безпеку коштів, довірених банку вкладниками та іншими кредиторами», - зазначили в НБУ.

Крім того, всупереч забороні, банк почав укладати договори комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, що могло збільшити навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, банк «Національні інвестиції» визнано неплатоспроможним через сумнівну операційну діяльність.

Коментарі
Додати коментар