Logo
До новин

ФГВ заборонив Центральній універсальній біржі продавати об'єкт Легбанку

23 жовтня, 2015
Ліквідація
ФГВ заборонив Центральній універсальній біржі продавати об'єкт Легбанку

Ліквідатор Легбанку від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб забрав у Центральної універсальної товарної біржі (Полтава) право на продаж одного з об’ектів збанкрутілої фінустанови. Причина – грубе порушення порядку проведення торгів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «РБК-Україна».

За словами джерела в керівництві ФГВФО, мова йде про рішення, прийняте ліквідатором за підсумками торгів, які ЦУТБ проводила 8 жовтня.

На торги в режимі онлайн був виставлений комплекс будівель АЗС в смт Нове Місто Кіровоградської області. Стартова ціна об'єкта становила 174 тис. грн. Судячи з інформації на сайті ЦУТБ, для участі у торгах були зареєстровані троє учасників, проте ставки ставили тільки двоє - учасник №2 і №3.

«У ході торгів було допущено неприпустиме. В якийсь момент один з учасників почав самостійно «наганяти» ціну: без участі конкурента - ставив ставки одну за одною (нормальна система електронних торгів не може допустити такого в принципі - тому що це пряме порушення принципу змагальності, на якому базуються аукціони). І з ціни 596 тис. грн учасник №3 самостійно нагнав ціну до 692 тис. грн. Учасник одноосібно поставив 18 ставок. Це може перевірити кожен - вся інформація зберігається на сторінці торгів. Це грубе порушення. В даний момент для нас очевидно - інцидент показав недосконалість системи електронних торгів ЦУТБ. І є вагомі підстави підозрювати, що торговець навмисне припустив цю недосконалість», - припустило джерело в керівництві ФГВФО.

«Учасник №3, який одноосібно наганяв ціну АЗС, був визнаний переможцем торгів, але відмовився платити. Торги були визнані такими, що не відбулися. Підозрюю, що якби у ЦУТБ не забрали право продавати цей об'єкт, на наступні торги АЗС була б виставлена з дисконтом, і могла б відбутися спроба продати комплекс в кращих традиціях «продажу своїм», - пояснило джерело. У той же час, відзначило джерело, на даний момент ФГВФО з невідомих причин не став звертатися в правоохоронні органи для перевірки законності дій посадових осіб ЦУТБ, як організатора торгів, які допустили порушення порядку проведення аукціонів. «Але таке звернення можливе», - пояснило джерело.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Національний банк України 26 лютого ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Легбанк».

Коментарі
Додати коментар