Logo
До новин

Сумнівна фірма, пов’язана зі збанкрутілою компанією, виграла тендер «Київпастрансу» на 64 млн

28 грудня, 2015
Резонансні справи
Сумнівна фірма, пов’язана зі збанкрутілою компанією, виграла тендер «Київпастрансу» на 64 млн

У Віснику держзакупівель оприлюднено інформацію про те, що «Київпастранс» 22 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Татра-ЮГ» на придбання трамвайних вагонів на суму 64,4 млн гривень.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Наші гроші».

Згідно угоди, до кінця 2015 року товариство має поставити п’ять нових трамвайних вагонів 2014-2015 року виробництва з низьким рівнем підлоги. Вартість одного вагону складає 12,89 млн гривень.

Єдиним конкурентом ТОВ «Татра-ЮГ» було ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова» з дорожчою пропозицією.

Згідно з даними віснику, «Татра-ЮГ» виграло тендерів на суму 180,43 млн гривень.

Власниками одеської ТОВ «Татра-ЮГ» значаться Валентина Коваль і Дочірнє підприємство «УкрАгроСоюз». Власником «УкрАгроСоюзу» через МП ТОВ «ОдесЕлектропасТранс ЛТД» є одеситки Інесса Кердівара і Ніна Ладика. Директором є Анатолій Кердівара.

ТОВ «Татра-ЮГ» фігурує у досудовому розслідуванні. За матеріалами суду, у 2011 році «Київпастранс» за результатами тендеру уклав угоду з «Татра-ЮГ» на 34 млн грн. За словами слідчих, «Татра-ЮГ» нібито вступило у змову з єдиним конкурентом – ФОП Олександром Засухою, що призвело до перевитрат державних коштів.

Анатолій Кердівара також є директором СП з іноземними інвестиціями у вигляді ТОВ «Татра-ЮГ». Проти цієї фірми порушено справу про банкрутство у жовтні 2015 року, а 15 грудня вона була визнана банкрутом.

За матеріалами судової справи, СП «Татра-ЮГ» мала заборгованість перед Державною інноваційною фінансово-кредитною установою на суму 5,66 млн грн з 2011 року. Цього року державна установа звернулася до суду з заявою про визнання СП «Татра-ЮГ» банкрутом, оскільки фірма досі не сплатила борг. Зокрема, у черзі кредиторів знаходиться також вказаний вище «УкрАгроСоюз».

За даними ВДЗ, СП «Татра-ЮГ» виграло тендерів у 2008-2010 роках на суму 95,36 млн грн. Власниками СП «Татра-ЮГ» значаться ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова», виконавчий комітет Одеської міської ради, чеські АО «ЧКД Татра» та «Інекон ЛТД», МП ТОВ «ОдесЕлектропасТранс ЛТД» (засновники Інесса Кердівара і Ніна Ладика). «ОдесЕлектропасТранс» має одну адресу з двома фірмами «Татра-ЮГ».

СП «Татра-ЮГ» також фігурувало у досудовому розслідуванні по кримінальному провадженні щодо зловживання владою та службовим становищем. За матеріалами суду, «Київпастранс» у листопаді 2011 обрав переможцем відкритих торгів ТОВ СП ІІ «Татра-Юг». При цьому, «Киїпастранс» на підставі довіреності від директора придбав у «Татра-ЮГ» трамвайні вагони типу К-1М з нелегітимними ТУ та протоколом випробувань.

У жовтні «Київпастранс» відхилив пропозицію ТОВ «Татра-ЮГ» на постачання аналогічних вагонів на суму 183,75 млн грн.  через претензії до документів  щодо технічних характеристик. Також «Київпастранс» заявило, що «Татра-ЮГ» зривало терміни поставки по попереднім контрактам 2011-2012 років. ТОВ «Татра-ЮГ» оскаржило рішення про своє відхилення в АМКУ. Утім, суд визнав недійсним рішення АМКУ. Наразі ТОВ «Татра-ЮГ» подала касаційну заяву у Вищий господарський суд.

Коментарі
Додати коментар