Кредитори погодилися на досудову санацію ХТЗ
Загальні збори кредиторів Харківського тракторного заводу дали згоду на проведення досудової санації підприємства.
З прес-служби ХТЗ видання дізналося, що свою згоду на проведення зборів надали так звані забезпечені кредитори (вимоги яких забезпечені заставою майна підприємства). Із загальної кількості кредиторів, щодо вимог яких утворилася прострочена заборгованість, на зборах були присутні 90,35%.
На підприємстві зазначили, що, незважаючи на раніше заявлену відмову від участі у зборах кредиторів, представники Спеціалізованої державної податкової інспекції (найбільшого кредитора) по обслуговуванню великих платників в місті Харкові також були присутні на заході.
Як повідомив в.о. гендиректора ХТЗ В'ячеслав Шевченко, в результаті дій СБУ і податкової ХТЗ був змушений зупинити роботу і в даний час знаходиться на межі банкрутства.
"Єдиний можливий вихід із ситуації – досудова санація. Незважаючи на всі негативні фактори, які призвели до фінансової кризи, на даний момент ХТЗ, як і раніше, зберігає стійку позицію на ринку, конкурентну перевагу, виробничий і кадровий потенціал", - сказав Шевченко.
Голова ради Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих "Асоціація антикризового менеджменту" В'ячеслав Лецкан підкреслив, що введення досудової санації, яка передбачає річну відстрочку на виплату кредиторам, дає шанс врятувати підприємство.
"У даній ситуації, щоб спробувати врятувати підприємство, це єдиний ефективний вихід. Підприємство пов'язане з замовленнями, державними в тому числі. Якщо воно потрапить у процедуру банкрутства, жодна державна структура з ним договір на розміщення замовлення не укладе", - сказав Лецкан.
На його думку, введення досудової санації також дозволить новому власнику підприємства, президенту групи DCH Олександру Ярославському, реалізувати плани розвитку заводу.
Введення досудової санації підтримали 53,73% кредиторів, проти проголосували 36,52%. Після зборів кредиторів В'ячеслав Шевченко вийшов до робітників підприємства, які проводили мітинг, вимагаючи від влади втрутитися і зупинити свавілля силових структур. Він розповів їм про прийняте рішення і висловив сподівання, що це дозволить нормалізувати роботу ХТЗ найближчим часом.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, ПАТ «Харківський тракторний завод» знову повернувся під контроль Олександра Ярославського. Наприкінці квітня він придбав контрольний пакет (62,44 %) акцій ХТЗ. Бізнесмен впевнений, що підприємство необхідно терміново рятувати.
Коментарі
Новини за темою
- Санація 17 лютого, 2022
- Санація 11 січня, 2022
- Санація 09 січня, 2022
Хабар за згоду на санацію: до суду піде справа про підкуп керівника порту «Чорноморськ»
- Санація 27 грудня, 2021
Кабмін змінив склад правління "Укрзалізниці" окрім його голови