Нардеп викупив офіс Авант-Банку перед його банкрутством
У кінці 2015 року, перед тим, як ПАТ «Авант-Банк» було віднесено до категорії неплатоспроможних, його офісну будівлю викупила фірма народного депутата Олексія Савченка, який раніше сам володів «Авант-Банком».
Про це свідчать дані реєстру прав на нерухоме майно, пишуть «Наші гроші».
Йдеться про будівлю площею 4646 кв.м на виїзді з Києва в напрямку Козина по вул. Плещеєва, 10д. По документах вона значиться як центр сімейного дозвілля.
18 листопада листопада 2015 року її придбало ТОВ «88/99ТЬ», єдиним власником якого є народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олексій Савченко. У грудні 2015 р. фірма Савченка передала будинок в іпотеку під 10 млн грн. «Асвіо Банку», який контролюють позафракційний нардеп Олександр Супруненко та його брат В’ячеслав.
Раніше в листопаді 2014 Київрада погодила «Авант-Банку» проект землеустрою для передачі ділянки на Плещеєва, 10д в довгострокову оренду на 15 років для експлуатації офісної будівлі. З відкритих джерел відомо, що тут знаходилась Київська регіональна дирекція «Авант-Банку».
29 січня 2016 р., через два місяці після викупу Савченком будівлі на вул. Плещеєва, 10д, Національний банк визнав «Авант-Банк» неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію.
При цьому з’ясувалося, що приблизно за рік до банкрутства «Авант-Банк» отримав майнові права на 455,90 млн грн. від «Дельта Банку». Це сталося за кілька днів до того, як НБУ визнав неплатоспроможним «Дельта Банк» і ввів туди тимчасову адміністрацію.
У 2011-2012 рр. співвласниками «Авант-Банку» були вищезгаданий Олексій Савченко, а також депутат Київради Олександр Ліщенко.
З травня 2012 року «Авант-банк» було перереєстровано на низку офшорів з Сейшельських та Віргінських островів.
Савченко офіційно до середини січня 2014 р. був головою наглядової ради. Разом з тим, у 2015 р. у прес-службі банку стверджували, що Савченко не має відношення до банку ще з травня 2012 року.
6 жовтня стало відомо, що президент Порошенко призначив Савченка головою Миколаївської облдержадміністрації з випробувальним терміном на 3 місяці.
Савченко, колишній убозівець, у 2012-2014 рр. був помічником нардепа Віталія Яреми, який після Євромайдану очолював Генеральну прокуратуру. У 2012 році помічником голови правління «Авант-Банку» працював син Віталія Яреми Валерій. Після Майдану син Яреми був призначений головою Департаменту реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби. А «Авант банк» був включений до схеми отримання платежів від користувачів Реєстру майнових прав на нерухоме майно.
Партер Савченка по «Авант-банку» Олександр Ліщенко, авторитет на прізвисько «Ліча», є співвласником Троєщинського ринку через ТОВ «Ринок-1». Партнером Ліщенка по цьому базару є Віталій Присяжнюк, син Василя Присяжнюка, колишнього прокурора, звільненого за законом про люстрацію. Раніше співвласником Троєщинського ринку був кримінальний авторитет Валерій Прищик, якого вбили у 2003 році за невідомих обставин. На час проведення розслідування вбивства Прищика Василь Присяжнюк був заступником генерального прокурора, а Віталій Ярема – начальником управління МВС Києва. Убивцю Прищика так і не знайшли, а син екс-замгенпрокурора Присяжнюка став співвласником Троєщинського ринку.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
- Банкрутство фінустанов 23 лютого, 2022
- Банкрутство фінустанов 20 лютого, 2022
Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
- Банкрутство фінустанов 17 лютого, 2022
Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"