Logo
До новин

Інститут приватного виконавця досі не було впроваджено через корупціонерів

23 квітня, 2015
Законодавство
Інститут приватного виконавця досі не було впроваджено через корупціонерів

Міністерство юстиції України ініціює законодавче введення в Україні системи приватного виконавця, аби створити конкуренцію державним виконавцям та покращити показники виконання судових рішень в країні.

Про це заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова під час спільного круглого столу Міністерства юстиції України та Асоціації правників України "Реформа виконавчої служби: від корупційних схем до прозорих сервісів", передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

"Інститут приватного виконавця покращить ситуацію з виконанням судових рішень в Україні. Це моя особиста думка. Вже кілька років поспіль ця ініціатива виникала, але кардинальних змін не відбувалося. Коли рік тому я прийшла працювати на цю посаду, я не розуміла, чому ця ініціатива викликає такий супротив. Але сьогодні всі зрозуміли, що тоді існувала чітка корупційна схема, яка доходила до самого верху, і ніхто не хотів ділитися з якимось категоріями виконавців, які можуть забрати цікаві провадження і швидко та ефективно їх виконати", - зазначила Наталія Севостьянова.

За її словами, на сьогодні позиція Мінюсту полягає в тому, що держава не буде узурпувати будь-яку функцію, у тому числі і виконання судових рішень. Завдання Міністерства юстиції - чітко зафіксувати стандарти роботи виконавців.

"Ми готові передавати цю роботу на місця. Для нас важлива якість роботи. Звісно, ми не можемо передати всі провадження в руки приватних виконавців, для того щоб усунути ризики неефективного використання ними своїх повноважень. Але при належній підготовці приватних виконавців поступово ми сформуємо такий інститут, як приватний нотаріат", - підкреслила Севостьянова.

При цьому перший заступник міністра юстиції наголосила, що вони сподіваються на поступове збільшення відсотку виконання судових рішень в Україні, який сьогодні становить близько 20% по країні.

"Наприклад, в Німеччині сьогодні виконується 60-65% судових рішень. У Польщі – трохи більше 50%. Ми сьогодні на позиції 20%. Мета збільшувати до 30-40%", - заявила Севостьянова.

Коментарі
Додати коментар