До новин

ОПЗ під наглядом президентського оточення продав неіснуючий товар

23 лютого, 2017
Резонансні справи
ОПЗ під наглядом президентського оточення продав неіснуючий товар

Менеджери з оточення депутатів БПП Олександра Грановського та Ігоря Кононенка продали міжнародному трейдеру неіснуючі добрива ОПЗ на 12 мільйонів євро.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Цензор.нет».

Після втечі Януковича у 2014 році Одеський припортовий завод взяли під контроль дві політичні сили: Народний фронт і БПП.

Перші через підконтрольні колишньому депутату НФ Миколі Мартиненку компанії продавали газ заводу. Сьогодні ці компанії вимагають від заводу повернути борги за газ. Другі, через фірми з орбіти депутатів БПП і соратників президента Петра Порошенка - Олександра Грановського та Ігоря Кононенка - викуповували добрива ОПЗ за заниженими цінами.

За всіма цими фактами правоохоронні органи України, в тому числі і Національне антикорупційне бюро (НАБУ), відкрили кримінальні справи, які через кілька років так і не привели до конкретних результатів.

У теж час Одеський припортовий завод через борги змушений простоювати.

Журналістське розслідування виявило подробиці однієї зі старих схем, яка, за участю керівництва ОПЗ, дозволила обдурити міжнародного рейдера на 12 млн євро. Два роки тому, у березні, у московський офіс міжнародного трейдера Dreymoor Fertilizers Overseas Pte Ltd звернувся помічник українського бізнесмена, який представився представником компанії Expotrade Global Limited (Беліз). Він повідомив, що його компанія має квоту на половину обсягу карбаміду і аміаку, виробленого на потужностях державного Одеського припортового заводу. Малася на увазі «політична квота», яку керівництво України видало своїм наближеним.

Цей український бізнесмен п'ять років тому вже продавав Dreymoor Fertilizers добрива ОПЗ, використовуючи схожу «систему квот», тому дзвінок з аналогічною пропозицією від Expotrade Global не насторожив менеджерів міжнародного рейдера.

Пізніше з московським офісом Dreymoor зв'язався і сам український бізнесмен, ім'я якого невідоме. В результаті, трейдер Dreymoor уклав з белізькою Expotrade два договори на поставку карбаміду і аміаку.

Після того, як наприкінці квітня Dreymoor внесла передоплату у розмірі 12 млн євро на рахунку Expotrade Global, представник останньої і сам український бізнесмен перестали виходити на зв'язок. У зв'язку з цим українські правоохоронці порушили кримінальну справу.

За місяць до підписання договору Dreymoor з белізькою Expotrade у березні 2015 року Одеський припортової завод підписав з однойменною компанією (але вже з реєстрацією в Гонконзі) два договори на поставку 60 тис. тонн карбаміду і 40 тис. тонн аміаку. Договір передбачав 100% передоплату за товар. З боку ОПЗ його підписав заступник директора Степан Кімінчіджі. З боку Expotrade Global Limited « (Гонконг) договір підписувала представниця компанії, яка потім була призначена на посаду члена правління ОПЗ.

Як йдеться у рішенні Приморського суду Одеси від 3 лютого 2016 року, яка дозволила слідчим Одеської нацполіції отримати доступ до особистих речей і документів керівництва ОПЗ, член правління підприємства ОПЗ (ймовірно ставлениця депутата від БПП Олександра Грановського - Ольга Ткаченко) визнала, що з березня була представницею Expotrade Global Limited (Гонконг) і від імені цієї компанії підписувала договор з ОПЗ.

Після підписання договорів Expotrade не здійснила на адресу ОПЗ ні повної, ні часткової передоплати. Відповідно, 30 квітня договір між гонконгською компанією і ОПЗ був розірваний.

Тобто, коли Expotrade з Белізу підписувала 15 і 17 квітня з Dreymoor договори на продаж добрив ОПЗ, то вона підтверджувала наявність відповідного обсягу карбаміду і аміаку договорами Expotrade з Гонконгу з ОПЗ, які 30 квітня були розірвані.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, завод зупинився на початку року, а чергова спроба продати непрацюючий ОПЗ буде у грудні.

Коментарі
Додати коментар