До новин

Клімов банкрутить компанію, з якої НБУ хоче стягнути 3,47 млрд грн

31 серпня, 2017
Резонансні справи
Клімов банкрутить компанію, з якої НБУ хоче стягнути 3,47 млрд грн

Госпсуд Одеської області розглядає справу про банкрутство ТОВ "Укрспецбудтех", яка була відкрита за ініціативою самої ж компанії. НБУ ж має до товариства фінансові вимоги на рівні 3,47 млрд грн.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ТОВ «Укрспецбудтех» є нардеп Леонід Клімов, член парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Згідно з судовими матеріалами, про кредиторські вимоги до вказаної компанії заявили в т.ч. Сбербанк (на 1,9 млрд грн); збанкрутілий Імексбанк (103,5 млн грн; був підконтрольний Л. Клімову); НБУ (3,47 млрд грн). При цьому НБУ заявив про свої вимоги як такі, що забезпечені іпотекою майна боржника.

Раніше НБУ подавав позов до ТОВ «Укрспецбудтех» щодо стягнення 3,47 млрд грн – в рахунок погашення заборгованості за кредитом рефінансування для Імексбанку на 3,16 млрд грн (договір №29 від 26.11.2009) та 309,9 млн грн (договір №60 від 28.11.2014) – шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.

Провадження по цій справі було припинене наприкінці 2016 року, з огляду на порушення справи про банкрутство ТОВ «Укрспецбудтех». Як треті особи в ній фігурували Імексбанк, ПАТ «Одесапродконтракт», ПАТ «Спецавтоматика», ПАТ «Іллічівський завод ЗБК», ПАТ «Туристично-виробнича фірма «Чорне море».

Відповідно до судових матеріалів, НБУ просив суд визначити спосіб реалізації предметів іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, визначивши початкову ціну реалізації на рівні заставної вартості майна.

Коментарі
Додати коментар