Logo
До новин

ГПУ хоче повернути у держвласність збанкрутілі заводи Новинського

05 вересня, 2017
Резонансні справи
ГПУ хоче повернути у держвласність збанкрутілі заводи Новинського

Генеральний прокурор Юрій Луценко має намір зрушити з місця процес повернення у державну власність Чорноморського суднобудівного заводу та Миколаївського суднобудівного заводу «Океан».

Про це він заявив на прес-конференції 4 вересня, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Я ставлю собі планку: принаймі в перших інстанціях завершити процес повернення державі Чорноморського суднобудівного заводу та заводу «Океан». Ці дві справи сильно затягнулися, і я розумію, що їх рішення залежить більшою мірою від центральних органів в Києві», - сказав генпрокурор.

Луценко також наголосив на необхідності перевірок використання бюджетних коштів та комунального майна.

Як повідомлялося, 5 квітня Генпрокуратура оголосила в розшук групу осіб, підозрюваних в доведенні «Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» до банкрутства і нанесенні йому збитків на 1,5 млрд грн.

Одному з арбітражних керуючих і двом керівникам компаній, причетних до незаконного заволодіння майном суднозаводу, оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб).

«Миколаївський суднобудівний завод «Океан» спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.

У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом «МСЗ «Океан» за клопотанням близької, за деякими даними, до власника «Смарт-груп» Вадима Новинського «Консалтинг-Гамма».

9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно «МСЗ Океан» і передав його на відповідальне зберігання директору «Океан-Судноремонт», президенту МСЗ «Океан» в 2010-2011 роках Леоніду Шумило. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.

ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило «Балаклавське рудоуправління», яке, як і ЧСЗ, підконтрольне Новинському. Провадження у справі про банкрутство було порушено Госпсудом Миколаївської області на початку лютого 2014 року.

Луценко 13 липня 2017 року на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив, що Печерський райсуд Києва ухвалою від 21 червня заарештував 99,87% акцій «ЧСЗ» і 21 об'єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і с.Коблево Миколаївської області.

У «Смарт-холдингу» розцінили заяву генпрокурора про арешт акцій ЧСЗ і початок досудового розслідування як тиск на компанію та її акціонера Новинського.         

Коментарі
Додати коментар