Logo
До новин

Менеджер Тігіпка відсудив у Фонду гарантування активи Платинум Банку

11 жовтня, 2017
Резонансні справи
Менеджер Тігіпка відсудив у Фонду гарантування активи Платинум Банку

26 вересня Окружний адмінсуд міста Києва задовольнив позов вкладника Платинум Банку Царука Павла Вікторовича та скасував рішення ліквідатора Платинум Банку, яким було визнано нікчемним договір застави, що був укладений як забезпечення виконання Платинум Банком зобов’язань перед Царуком за низкою депозитів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація з посиланням на «Фінбаланс».

Згідно з судовими матеріалами, предметом застави були належні Платинум Банку права вимоги за кредитами, які Платинум Банк видав фізособам. При цьому уточнюється, що договір застави майнових прав не був реалізований його сторонами (принаймні, доказів фактичного звернення стягнення на передані в заставу майнові права суду не надано).

Про який саме обсяг депозитів і який обсяг заставних прав вимоги за кредитами йдеться, в судових матеріалах не уточнюється.

Обгрунтування Окружного адмінсуду м. Києва, чому він ухвалив рішення на користь вкладника Платинум Банку, див. нижче.

Зауважимо, що Царук Павло Вікторович є главою правління страхової групи «ТАС», яка належить Сергію Тігіпку.

За даними системи «Прозорро», на початку вересня ТОВ «Фінансова компанія «Центр фінансових рішень» (кінцевий бенефіціар – Сергій Тігіпко) викупило у Фонду гарантування за 50,6 млн грн права вимоги Платинум Банку за 19,6 тис роздрібних кредитів на 99,3 млн грн (тобто дисконт становив 50%).

Нагадаємо, відповідно до звітності Платинум Банку, на кінець вересня 2016 року видані ним кредити для клієнтів на 1,9 млрд грн були використані як забезпечення під позики, отримані банком від кредитних установ, міжнародних організацій тощо. Так, майнові права за кредитами на 726,8 млн грн були передані для НБУ як забезпечення під отримане рефінансування; на 60 млн грн – іншим банкам; 759 млн грн – для IFC (Міжнародної фінансової корпорації); на 360 млн грн – як забезпечення під кошти клієнтів.

У січні-2017 Платинум Банк був визнаний неплатоспроможним, а в лютому НБУ відправив його на ліквідацію.

За даними Фонду гарантування, на 01.09.2017 вкладникам Платинум Банку в межах гарантійної суми було виплачено 4,77 млрд грн (97,7% запланованих виплат).

Фонд повідомляв, що балансова вартість активів Платинум Банку – 8,3 млрд грн, а їх оцінна вартість – лише 2,3 млрд грн. Як пояснював ФГВФО, найбільшу різницю між оціночною та балансовою вартістю має портфель корпоративних позичальників банку. При тому, що «на папері» його вартість зафіксована на рівні 2,8 млрд грн, його незалежна оцінка виявилась у понад 16 разів меншою – 174 млн грн.

Як зазначали у Фонді гарантування, основна причина такого статус-кво те, що майже 95,5% від загального кредитного портфелю юросіб у портфелі Платинум Банку – це кредити, надані пов’язаним з банком особам. «Сума заборгованості за ними становить 2 685,64 млн грн. Оціночна вартість цих кредитів 110,75 млн грн, що становить лише 4,1% від їх балансової вартості», - зауважували у ФГВФО.

Коментарі
Додати коментар