Logo
До новин

МВФ назвав 9 найбільших фінустанов світу з проблемами рентабельності

12 жовтня, 2017
Законодавство
МВФ назвав 9 найбільших фінустанов світу з проблемами рентабельності

Міжнародний валютний фонд виділив дев'ять найбільших фінансових інститутів світу, яким в найближчі роки буде складно зберегти достатню рентабельність.

Про це йдеться у доповіді МВФ про фінансову стабільність, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Банки, на які припадає близько третини активів, можуть відчути проблеми з досягненням стійкої рентабельності, що підкреслює їх поточні проблеми і вразливість в середньостроковій перспективі", - зазначається там.

На думку експертів МВФ, в цю групу входять такі фінансові інститути:

- Citigroup

- Societe Generale

- UniCredit Group

- Deutsche Bank, Barclays

- Standard Chartered

- Sumitomo Mitsui Financial Group

- Mizuho Financial Group

- Mitsubishi UFJ Financial Group.

МВФ і Світовий банк вкрай рідко критикують кредитно-фінансові організації поіменно.

У 2019 прибутковість власного капіталу кожного з цих банків буде нижче 8%, свідчать галузеві прогнози, раніше МВФ визначив 8% як вартість власного капіталу.

В цілому МВФ розглядав 30 міжнародних банків, які Рада фінансової стабільності (FSB) вважає системно значущими для світової економіки.

У доповіді МВФ попереджає про те, що зростання світової економіки може сповільнитися через надлишкового боргового навантаження і перегріву фінансових ринків.

За оцінками МВФ, процес нормалізації грошово-кредитної політики по всьому світу може сповільнитися.

МВФ оцінив потенційні наслідки триваючого збільшення заборгованості і тривалого зростання цін на ризикові активи і зробив висновок, що до 2020 року кредитні спреди будуть швидко розширюватися в зв'язку з пробиттям критичних рівнів заборгованості. В результаті посилиться тривога інвесторів у зв'язку зі стійкістю боргового навантаження. В такому випадку падіння цін на акції може досягти 15%, а житло може подешевшати на 9%.

Рецесія, яка може стати наслідком цих подій, буде не таким глибоким, як спад після світової фінансової кризи 2008 року. Найбільше, як очікує МВФ, постраждають держави єврозони.

Коментарі
Додати коментар