Logo
До новин

Уряд заблокував роботу підприємства «Біофарма»

15 травня, 2015
Резонансні справи
Уряд заблокував роботу підприємства «Біофарма»

Кабінет міністрів України заблокував роботу білоцерківського фармакологічного підприємства «Біофарма».

Про це заявив на прес-конференції голова правління компанії Олександр Маковський, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на РБК Україна.

За його словами, «Біофарма» зупиняє виробництво ліків через блокування експортних контрактів урядом України, а готова продукція на складах може бути утилізована.

«Зараз на складах підприємства накопичилися значні залишки препаратів з плазми крові, вартість яких становить 4 млн дол. Протягом наступних 7 днів ми будемо змушені зупинити виробництво і утилізувати цю продукцію, оскільки її неможливо буде продати або переробити для іншого ринку збуту до закінчення терміну придатності», - пояснив Маковський.

В Україні, на думку МОЗ, потреби в препараті немає: «Біофарма» пропонує подвоїти випуск і зупинити всі контракти, в разі необхідності країні великої кількості препаратів крові або загрози виникнення дефіциту. Але, за інформацією відомства, в закладах охорони здоров'я та центрах служби крові створений майже річний запас плазми крові і розчину альбуміну.

За словами Маковського, на фоні регулярних декларацій Президента і уряду про залучення інвестицій в Україну, і необхідності стимулювання експорту, силова зупинка «живого» підприємства виглядає, як мінімум, дивно. «Нам незрозуміла позиція уряду, який закликає українські компанії розвивати експортні ринки, а потім не видає дозвіл на здійснення контрактів. Ми уклали угоди з партнерами в Монголії, В'єтнамі, Азербайджані, Казахстані і Білорусі на суму 7,5 млн дол, але нам вже дев'ятий місяць не дають дозволу на експорт, а іноземні торговельні партнери погрожують штрафними санкціями», - стверджує Маковський.

Іноземними акціонерами ЗАТ «Біофарма» є голландський інвестиційний банк FMO і американська компанія Horizon Capital, яку, як відомо, очолювала нинішній міністр фінансів Наталя Яресько.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, збитки «Фармації» у 2014 році склали 21,7 млн грн.
Коментарі
Додати коментар