Logo
До новин

Сукупний обсяг глобального боргу досяг рекордних 233 трильйонів доларів

09 січня, 2018
Борги
Сукупний обсяг глобального боргу досяг рекордних 233 трильйонів доларів

Сукупний обсяг глобального боргу в третьому кварталі 2017 року досяг рекордних 233 трильйонів доларів.

Про це йдеться в даних Інституту міжнародних фінансів (IIF), повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Показник збільшився більш ніж на 16 млрд доларів в порівнянні з кінцем 2016 року. Обсяг приватного боргу без урахування фінансового сектора досяг рекордних максимумів в Канаді, Франції, Гонконзі, Південній Кореї, Швейцарії та Туреччині.

У той же час співвідношення боргу і ВВП в липні-вересні минулого року зменшувалося четвертий квартал поспіль на тлі посилення глобального економічного підйому. Показник борг/ВВП становив близько 318%, що на 3 процентних пункти нижче максимуму, встановленого в третьому кварталі 2016 року, відзначають в IIF.

«Комбінація факторів, в тому числі, синхронне зростання ВВП держав світу хорошими темпами, посилення інфляції (наприклад, в Китаї і Туреччині), а також заходи, що вживаються з метою обмеження зростання потенційно дестабілізуючу боргового навантаження (наприклад, в Китаї і Канаді) внесли свій внесок в зниження показника борг/ВВП», - йдеться в огляді IIF.

При цьому експерти IIF попереджають, що високий обсяг боргу може виявитися стримуючим фактором для центробанків, які намагаються збільшувати ставки, враховуючи побоювання щодо можливостей компаній і держав обслуговувати значні борги.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, держборг України перевищив 2 трильйони.

Коментарі
Додати коментар