Logo
До новин

Перед банкрутством з БГ Банку вивели майже 300 мільйонів

10 січня, 2018
Законодавство
Перед банкрутством з БГ Банку вивели майже 300 мільйонів

За місяць до визнання неплатоспроможним ПАТ «БГ Банк» у ньому було реалізовано схеми для виведення ліквідних активів на загальну суму майже 300 мільйонів гривень.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Менш ніж за місяць до визнання неплатоспроможним у ПАТ «БГ Банк» було реалізовано схеми, результатом яких стало виведення з банку ліквідних активів на загальну суму майже 300 млн грн. Показово, що усі маніпуляції з активами було проведено упродовж одного тижня. Передувала цим «подіям» зміна акціонерів та керівництва банку", - зазначили в ФГВФО.

Зокрема, одна з виявлених фондом фактів маніпуляцій із ліквідними активами банку незадовго до віднесення його до категорії неплатоспроможних – проведення вкрай збиткових операцій із цінними паперами, що обліковувались на балансі «БГ Банк». У першій декаді листопада 2014 року банком було укладено договір, предметом якого є відчуження облігацій внутрішньої державної позики. 4699 облігацій внутрішньої державної позики номінальною вартістю 4,7 млн дол. (в еквіваленті на день угоди - 60,87 млн грн) було продано за 8300 грн.

"Таким чином ціна продажу виявилась у понад 7000 разів меншою за номінальну вартість ОВДП. Ці операції із цінними паперами були вкрай збитковими та завдали банку шкоди на суму щонайменше 71,15 млн грн", - зазначили в ФГВФО.

У листопаді 2014 року між «БГ Банк» та фінансовою компанією було укладено договір про відступлення права вимоги до боржників банку на суму 235,29 млн грн. Ціна продажу прав вимоги за кредитними договорами становила 23,53 млн грн, що є удесятеро меншою сумою від загальної заборгованості. При цьому, за умовами договору, новий кредитор зобов’язаний був сплатити банку кошти протягом трьох років з дня укладання договору.

"Примітно, що на підставі вказаного договору купівлі-продажу прав вимоги банк відступив на користь фінансової компанії сукупність прав як іпотекодержателя, зокрема – право звернення стягнення на майно, загальною вартістю 466,59 млн грн. Таким чином, ПАТ «БГ Банк» здійснив відчуження власних активів загальною вартістю 235,29 млн грн, зазнавши збитків на суму 211,76 млн грн", - повідомили у Фонді гарантування вкладів.     

Крім того, було виявлено факт заміни боржника та втрату забезпечення за кредитом на 4,32 млн євро. Зокрема, через укладення Договору переведення боргу, що має явні ознаки фіктивності, було здійснено операцію, що призвела до втрати ПАТ «БГ Банк» кредитного активу на суму 4,32 млн євро (74,6 млн грн), чим банку було завдано шкоди в особливо великому розмірі.

Усі виявлені факти маніпуляцій із активами банку лягли в основу заяв про вчинення кримінальних правопорушень, скерованих до правоохоронних органів.

"За всіма фактами, заявленими банком, порушені кримінальні провадження. За двома кримінальними провадженнями колишнім керівникам ПАТ «БГ Банк» вже висунуто обвинувачення, заявлено матеріальний позов у сумі 88 946 809,70 грн, а самі кримінальні провадження передані на розгляд до суду. Колишньому заступнику голови правління банку обрано запобіжний захід - перебування під вартою. За іншими кримінальними провадженнями триває досудове розслідування", - резюмували в ФГВФО.

У лютому 2015 року Національний банк України, розглянувши пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ухвалив рішення про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії ПАТ «БГ Банк».

У рамках виплати Фондом гарантованого відшкодування вкладникам банку станом на початок грудня 2017 року було виплачено 267,4 млн грн.

Коментарі
Додати коментар