Logo
До новин

Газета «Експрес» заявляє про борг «Укрпошти» в сумі 70 мільйонів

10 січня, 2018
Борги
Газета «Експрес» заявляє про борг «Укрпошти» в сумі 70 мільйонів

Борг «Укрпошти» перед компанією-видавцем газети «Експрес» досяг позначки 70 мільйонів гривень.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на заяву редакції газети.

Економісти газети «Експрес» здійснили розрахунки заборгованості «Укрпошти», яка виникла за чинним договором на розповсюдження газети за передплатою у 2018-ому році.

«Договір був укладений між «Укрпоштою» та компанією-видавцем газети «Експрес», і він залишається чинним - до виконання сторонами своїх зобов'язань, - пояснює юрист газети «Експрес» Олексій Малярчук. - За цим договором Укрпошта повинна прозвітувати та розрахуватись за прийняту передплату на 2018-ий рік. Станом на 4 січня борг «Укрпошти» перед газетою перевищив 70 мільйонів гривень. Ця сума включає прямі зобов'язання, а також різні штрафи за порушення умов договору, збитки тощо. Ми будемо ставити питання про погашення «Укрпоштою» боргу в повному обсязі. А питання відповідальності керівництва «Укрпошти» за незаконні та аморальні дії у період з 1-ого по 8-ме січня, коли передплатників газети «Експрес» на поштових відділеннях масово дезінформували, що газета закривається, шляхом обману повертали кошти - це питання вивчатимуть слідчі відповідно до Кримінального кодексу».

Як відомо, «Укрпошта», найбільша державна мережа розповсюдження газет, минулого тижня розпочала блокувати доставку газет передплатникам видання «Експрес», не маючи на це жодних правових підстав. На знак протесту проти таких дій журналісти газети «Експрес» провели першу попереджувальну акцію протесту. Вони вважають, що дії «Укрпошти» є тиском на незалежну газету, мета якої - змусити видання змінити свою незалежну редакційну політику.

«У найближчі дні на «Укрпошту» буде доставлено понад 600 тисяч газет, які люди передплатили по всій країні. Зокрема, завтра, у середу, ми привеземо на «Укрпошту» новий, другий номер газети «Експрес» - майже 180 тисяч примірників - для доставки передплатникам. У разі, якщо завтра безглузда блокада продовжиться, журналісти газети «Експрес» будуть змушені відновити акції протесту, вони стануть більш активними», - заявили у редакції.

Нагадаємо, про блокаду видання та утиски свободи слова журналісти газети «Експрес» заявили в кінці минулого року. Газета «Експрес» вперше за свою історію вийшла у світ з трьома протестними сторінками.

Коментарі
Додати коментар