Logo
До новин

НБУ втрачає курорт «Буковель», яким був забезпечений борг Пиватбанку перед НБУ

19 січня, 2018
Борги
НБУ втрачає курорт «Буковель», яким був забезпечений борг Пиватбанку перед НБУ

27 грудня Київський апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційними скаргами НБУ та Приватбанку на рішення Госпсуду м. Києва від 08.12.2017, яким було задоволено позов ТОВ «Скорзонера» та розірвано іпотечний договір №63, укладений 03.10.2014 між НБУ і ТОВ «Скорзонера» як забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку перед НБУ.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Фінбаланс».

ТОВ «Скорзонера» пов’язують з гірськолижним курортом «Буковель» (Івано-Франківська область, м. Яремче, с. Поляниця), називаючи в т.ч. власником землі, на якій розташований курорт.

За даними держреєстру речових прав на нерухоме майно, предметом іпотеки за іпотечним договором №63 від 03.10.2014, який уклали ТОВ «Скорзонера» та НБУ, є паркінг (його площа – 29,8 тис кв м) у м. Яремче с. Поляниця Івано-Франківської області. Також з держреєстру випливає, що ТОВ «Скорзонера» передало в іпотеку для НБУ низку інших активів у вказаному населеному пункті (переважно – земельні ділянки, а також інші види нерухомого майна).

За даними держреєстру юросіб, засновники ТОВ «Скорзонера» - ТОВ «Мавекс», ТОВ «Галичина-Цукор», ТОВ «Дерлінг», а кінцеві бенефіціари – Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Восени 2017 року заступник глави НБУ Катерина Рожкова розповідала, що Приватбанк ще в 2016 році перед націоналізацією отримав у власність від своїх позичальників низку активів у рамках погашення кредитної заборгованості. Йшлося в т.ч. про «Буковель». При цьому К. Рожкова називала цей курорт одним з найбільш складних активів. За її словами, хоча Приватбанк і є власником «Буковеля», але менеджмент банку не контролює курорт.

«Саме тому цей об’єкт потрібно продавати. Банк не може керувати самостійно таким об’єктом. У нього немає компетенції для цього, в нього немає людей», - зазначала К. Рожкова.

Приватбанк у 2016 році повідомляв у своїй звітності, що в рамках виконання вимоги НБУ щодо поліпшення якості активів і погашення частини інсайдерських кредитів його основні акціонери (а це І. Коломойський та Г. Боголюбов) до кінця червня 2016 року передали у власність банку активи пов’язаних і третіх осіб вартістю близько 31,8 млрд грн. «Банк планує здавати в оренду значну частину цих активів їх колишнім власникам, оскільки деякі з цих активів є складовою більш великих підприємств», - зазначав тоді Приватбанк.

У липні 2017 року тодішній глава правління Приватбанку Олександр Шлапак заявляв, що третина активів курорту «Буковель» передана на баланс Приватбанку, і банк має намір передати ці активи в оренду співвласникам, а потім виставити на міжнародний конкурс.

«Зараз ведемо переговори із співакціонером, оскільки в нас є приблизно третина «Буковеля» у власності, щоб передати їх в оперативну оренду. Ніхто інший експлуатувати комплекс не може», - констатував О. Шлапак.

Він зазначав, що є домовленість про згоду співвласників на таку оренду, оскільки зараз вони використовують ці активи без будь-яких документів, що є порушенням законодавства. За його словами, правління не має права приймати рішення про фактичне відчуження цього майна, тому мова може йти тільки про орендні відносини з компанією, яка зараз фактично експлуатує «Буковель», а не про фінансовий лізинг.

«Надалі мова йде про те, щоб підготувати пропозицію і провести міжнародний конкурс на можливу експлуатацію комплексу «Буковель», оскільки наша третина найцікавіша і цінна: всі підйомники в нас, готелі в нас і т.д. Думаю, цей комплекс може бути цікавий дуже багатьом потенційним інвесторам», - описував подальші плани О.Шлапак.

Шлапак зазначав, що «Буковель» був переданий на баланс банку з оцінкою 11 млрд грн, однак згодом цей об’єкт був переоцінений до суми 5,35 млрд грн.

Коментарі
Додати коментар