Logo
До новин

Чурій: Борг України перед МВФ перевищив $12 мільярдів

23 січня, 2018
Борги
Чурій: Борг України перед МВФ перевищив $12 мільярдів

Заступник голови НБУ Олег Чурій заявив, що сумарний борг України перед Міжнародним валютним фондом на поточний момент становить 12,1 мільярда доларів.

Такі цифри в ході брифінгу представник регулятора озвучив журналістам, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Наразі є зобов'язання Національного банку перед Міжнародним валютним фондом в сумі 7,2 млрд доларів, є також зобов'язання Міністерства фінансів перед міжнародним валютним фондом в сумі 4,9 млрд доларів. Тобто в цілому зобов'язання перед МВФ становлять 12,1 млрд доларів», - підсумував Чурій.

Він зазначив, що на сьогодні активи НБУ, які входять до валових резервів, становлять 18,8 млрд доларів. При цьому загальна сума зобов'язань НБУ становить 9,1 млрд доларів.

Міжнародні зобов'язання НБУ складаються з кредитів МВФ і зобов'язань перед іншими кредиторами, зокрема Державною казначейською службою та центробанком Швейцарії.

За словами Чурія, таким чином, валютна позиція або власні кошти НБУ в іноземній валюті становлять 9,7 млрд доларів.

Він додав, що резерви за минулий рік виросли з 15,5 млрд до 18,8 млрд доларів.

Як повідомлялося, запаси золота у золотовалютних резервах України становлять лише 6% і налічують 25 тонн.

Раніше міністр фінансів Олександра Данилюк заявив, що припинення співпраці з Міжнародними фінансовими організаціями світить проблемами з платоспроможністю держави.

За словами Данилюка, для отримання траншу Україна має виконати умови Фонду.

Коментарі
Додати коментар