Logo
До новин

Відтепер ФГВФО продає права вимоги за кредитами фізосіб лише на голландських аукціонах

06 лютого, 2018
Продаж
Відтепер ФГВФО продає права вимоги за кредитами фізосіб лише на голландських аукціонах

З 1 лютого права вимоги за кредитами фізичних осіб у всіх неплатоспроможних банках виставляються на індивідуальний продаж на голландські аукціони.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація з посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Відповідне рішення прийняла виконавча дирекція Фонду гарантування у грудні 2017 року. Усі аукціони, як і раніше, відбуватимуться у системі ProZorro.Продажі.

Права вимоги за кредитами фізичних осіб, умови реалізації яких були визначені Фондом раніше (до 01.02.2018), завершать затверджений для них цикл індивідуального продажу за моделлю англійських аукціонів. Якщо покупця не буде знайдено – наступного разу вони вже виставлятимуться на голландські аукціони.

«Кожен непроданий кредит ще раз проторгується індивідуально, але вже за голландською моделлю (початкова ціна продажу – 100% від загальної заборгованості; упродовж одного дня ціна автоматично та покроково максимально може знизитись до 20%). Далі з непроданих активів формуватимуться пули», - пояснили у Фонді.

Як відомо, з осені 2017 року на голландські аукціони виставляються права вимоги за іпотечними кредитами фізичних осіб таких банків як ПАТ «КБ «НАДРА», «АТ «ДЕЛЬТА БАНК», АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» та ПУАТ «ФІДОБАНК». Нова модель торгів уже показала свою ефективність. Так, майже за три місяці на голландський аукціон у системі ProZorro.Продажі було виставлено на торги майже 1,8 тисяч іпотечних кредитів фізичних осіб. Майже 20% з них було продано уже у ході перших торгів. При цьому ціна продажу склала 88,5 млн грн, або 28% від початкової вартості у 319,5 млн грн, що є досить високим рівнем конверсії (співвідношення загальної суми заборгованості до ціни продажу).

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, минулого року через ProZorro реалізували активів на 4,5 млрд грн.

Коментарі
Додати коментар