Logo
До новин

Один із найзбитковіших українських банків може отримати нових власників

12 лютого, 2018
Збитки
Один із найзбитковіших українських банків може отримати нових власників

Кредитори російського бізнесмена Рустама Таріко хочуть відібрати у нього 49% банку «Русский стандарт», який в свою чергу має в Україні збиткову дочірню фінустанову - банк «Форвард».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на російське видання «Ведомости».

Власники єврооблігацій Russian Standard Ltd, яким Рустам Таріко не виплатив купон, консолідували необхідні для початку стягнення застави 25% випуску облігацій, розмір якого перевищує $500 млн.

Інтереси групи власників бондів Russian Standard представляє юридична компанія Latham&Watkins.

За словами інвестора, власники планують стягнути заставу - 49% акцій банку «Русский стандарт», який належить Таріко. Для запуску цієї процедури якраз і потрібен блокуючий пакет.

Russian Standard Ltd випустила єврооблігації на $451 млн в 2015 році при реструктуризації двох субординованих випусків облігацій банку «Русский стандарт» на $550 млн. Емітентом нових бондів стала компанія Таріко, формально не пов`язана з банком, але 49% «Русского стандарта» були передані в забезпечення цих паперів.

За умовами випуску, купон за бондами виплачувався паперами, а грошова виплата повинна була відбутися в жовтні 2017 році. Спочатку Russian Standard обслуговувала борг, але в жовтні 2017 року не сплатила купон. Після дефолту представники компанії вели переговори з власниками, обговорювалася і можливість викупу паперів нижче номіналу.

В Україні «Русский стандарт» відкрив свою «дочку» в 2006 році. У листопаді 2014 року в Україні вона змінила назву на банк «Форвард».

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, збиток «Форварду» у 2017 році склав 639 млн грн, через що фінустанова потратила у ТОП-10 найзбитковіших банків.

Коментарі
Додати коментар