Logo
До новин

НБУ реструктурував 12 млрд грн прострочених боргів держбанку за рефінансом

12 лютого, 2018
Борги
НБУ реструктурував 12 млрд грн прострочених боргів держбанку за рефінансом

Зі звітності НБУ випливає, що станом на 1 січня в Приватбанку більше не було простроченого боргу перед регулятором за кредитами рефінансування, тоді як на 1 грудня 2017 року він становив 11,8 млрд грн. При цьому загальна заборгованість Приватбанку за рефінансом перед НБУ збереглася й на початок року становила 12,4 млрд грн (з урахуванням відсотків), отже борг був реструктурований.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Фінбаланс».

Із оприлюдненої регулятором інформації випливає, що фактично відбулася реструктуризація боргу Приватбанку перед НБУ на 11,8 млрд грн шляхом видачі Нацбанком для Приватбанку нових позик на вказану суму для погашення старих (прострочених) боргів.

Очевидно, що таким чином були створені умови для видачі Нацбанком для Приватбанку в січні нового рефінансування на 2,3 млрд грн.

Факт реструктуризації боргу Приватбанку перед НБУ по рефінансування на 11,8 млрд грн може виявитися дуже важливим. Передусім, тому, що «старі» борги були забезпечені в т.ч. особистою порукою Ігоря Коломойського та різними активами «приватівців». Тому відкрите питання – чи збереглася юридична сила відповідних договорів поруки, іпотеки, застави: внаслідок реструктуризації боргу надані «приватівцями» зобов’язання могли скасуватися.

У будь-якому разі такий стан справ може стати додатковим «козирем» для «приватівців» під час їх судових спорів з НБУ щодо рефінансування.

Нагадаємо, загалом суди першої та апеляційної інстанції винесли два десятки рішень, які зобов’язують Приватбанк погасити борги перед НБУ по рефінансуванню. Таким чином були задоволені позови ПАТ «Дніпроазот»; ПАТ «Нікопольський завод феросплавів»; ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат»; ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат»; ПрАТ «Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат»; ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ»; ПрАТ «Ерлан»; ТОВ «Агротермінал Логістік»; ТОВ «Поділ Нерухомість»; ТОВ «Приватофис»; ПрАТ «Готель Жовтневий»; ТОВ «Акватера»; ТОВ «Укрінтерінвест»; ПрАТ «Дніпрометалсервіс»; ТОВ «Імме»; ПАТ «НДІАВТОПРОМ»; ПАТ «Проектно-пошуковий інститут «Південмедбіосинтез»; Тровелко Холдінгз Лімітед; ТОВ «Арлан»; АТ «УКРНДІІНЖПРОЕКТ».

Крім того, суди вже задовольнили низку позовів «приватівських» структур (у т.ч. більшості зі згаданих вище) до НБУ та розірвали іпотечні договори та договори застави, які позивачі уклали з НБУ як забезпечення боргових зобов`язань Приватбанку по рефінансуванню.

Як наслідок НБУ втратив право на низку активів «приватівців». Йдеться про нерухомість на курорті «Буковель»; ангар для літаків аеропорту «Дніпропетровськ»; вагони ПАТ «Дніпроазот», ПАТ «Нікопольський завод феросплавів», ПАТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат»; завод «Біола», готель «Жовтневий» та ще кілька об`єктів нерухомості в м. Дніпро, а також у м. Київ (перелік див. тут і тут). Також НБУ не зміг відстояти зерновий термінал «Бориваж» (знаходиться на Одещині).

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Приватбанк планують продати протягом наступних п’яти років.

Коментарі
Додати коментар