Logo
До новин

Мін'юст створив антирейтинг роботодавців, що мають борги перед працівниками

14 березня, 2018
Борги
Мін'юст створив антирейтинг роботодавців, що мають борги перед працівниками

Міністерство юстиції створило антирейтинг підприємств-роботодавців, відповідно до якого з 1 квітня розпочнеться стягнення заборгованості заробітної плати на користь працівників.

Про це заявила заступник міністра юстиції Світлана Глущенко, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Вона відзначила, що до так званого антирейтингу увійшли підприємства усіх форм власності.

«Робота Міністерства юстиції зі стягнення заборгованості полягатиме в рамках виконавчого провадження судових рішень. Будуть створені мобільні штаби і групи, які виїжджатимуть в конкретні підприємства, що є на вершині антирейтингу. У нас на сьогодні сформований такий антирейтинг відповідних підприємств», - наголосила заступник міністра юстиції.

Також Глущенко зазначила, що на виконанні в органах ДВС сьогодні знаходиться 15,6 тисяч справ на загальну суму 371,8 млн гривень. Загальна ж сума заборгованості по заробітній платі в Україні наразі становить 2,5 млрд гривень.

«На сьогодні в органах Державної виконавчої служби перебуває понад  виконавчих проваджень на майже 500 млн грн з примусового стягнення заборгованості. Це серйозний показник. Відповідно, ми зобов’язані реагувати на таке ганебне явище і показувати всім, що не платити заробітну плату – це злочин», - відзначила юрист, уточнивши, що у минулому році органами ДВС було стягнуто 2 мільярди 100 мільйонів гривень із заборгованості по зарплаті.

За словами Глущенко, паралельно з організаційними діями, Міністерство юстиції проводить активну інформаційну кампанію, яка чітко роз’яснює громадянам, особливо працівникам, як забезпечити своє право на стягнення заборгованості із заробітної плати.

«Тому ця кампанія є не лише практичною, а й інформаційною. Тому що ми в першу чергу націлені на те, щоб підвищувати правосвідомість і правову обізнаність нашого населення, в тому числі роз’яснюючи, як ці питання (стягнення заробітної плати)можна самостійно вирішити. Це комплексний підхід», - зазначила вона.

Нагадаємо, Служба зайнятості оприлюднила список найбільш затребуваних спеціальностей.

Коментарі
Додати коментар