Logo
До новин

Стало відомо, за якими схемами з банку «Аксіома» виводили аткиви

20 березня, 2018
Банкрутство фінустанов
Стало відомо, за якими схемами з банку «Аксіома» виводили аткиви

Виведення активів з банку «Аксіома» відбувалось шляхом кредитування 11 компаній під забезпечення сміттєвих цінних паперів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізосіб.

У Фонді виявили, що У період листопад-грудень 2013 року та березень-квітень 2014 року банк «Аксіома» надавав кредити групі позичальників (11 компаній), основним видом діяльності яких були спекулятивні операції на ринку цінних паперів. При цьому застосовувалась пільгова відсоткова ставка. Кредити надавались під 5,7-13%, в той час як іншим позичальникам – під 27-36%. На всіх позичальників були відкриті однакові ліміти кредитування на рівні 80-86 млн грн для здійснення спекулятивних операцій на ринку цінних паперів.

Забезпеченням виконання зобов’язань за укладеними кредитними договорами були прості іменні акції закритого венчурного фонду.

«Оскільки не здійснювалось котирування вказаних цінних паперів, їхня вартість не враховувалась при розрахунку резервів банку «Аксіома». Відповідно до поданої позичальниками звітності, у них було відсутнє будь-яке майно, а структуру балансів формували кошти в розрахунках, тобто дебіторська та кредиторська заборгованість. У кредитній документації зазначалось, що джерелом погашення виданих кредитів є кошти від реалізації іншого майна. Тобто, на момент прийняття рішення про надання кредитів джерело погашення було відсутнє», - виявил и у ФГВФО.

На момент введення до фінустанови тимчасової адміністрації, загальна заборгованість вказаних позичальників склала більше 600 млн гри, або 97 % загального обсягу кредитного портфелю банку «Аксіома».

«Під час надання зазначених кредитів та через прийняття нераціональних управлінських рішень, укладення свідомо невигідних для банку угод (придбання у інших банків права вимоги за кредитами, які не обслуговуються) у банку «Аксіома» виникли фінансові втрати та збитки на суму більше 1 млрд гривень», - додали в Фонді.

Крім того, уповноважена особа Фонду гарантування встановила, що посадові особи банку «Аксіома» проводили операції зі збільшення його статутного капіталу з грубими порушеннями чинного законодавства, а саме, за рахунок кредитних коштів.

За фактом вчинення протиправних діянь уповноважена особа Фонду гарантування подала у правоохоронні органи відповідні заяви.

Наслідком виведення активів з банку «Аксіома» стало те, що їхня оціночна вартість ліквідаційної маси (161,58 млн грн) майже у п’ять разів менша від тої, яка зазначена у бухгалтерських документах (776,31 млн грн). При цьому, сума заявлених вимог кредиторів банку становить більше 138 млн грн, з них вимоги Фонду гарантування – 120,87 млн грн, з яких банк вже погасив 6,33 млн грн.

Нагадаємо, вкладникам банку «Аксіома» виплачено гарантоване відшкодування на суму більше 106 млн гривень.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Національний банк України 30 січня 2015 року прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Аксіома».

Коментарі
Додати коментар