Logo
До новин

Верховний Суд визнав законною ліквідацію Східно-промислового комерційного банку

03 травня, 2018
Ліквідація
Верховний Суд визнав законною ліквідацію Східно-промислового комерційного банку

Верховний Суд України визнав законною ліквідацію ПАТ «Східно-промисловий комерційний банк» (АТ «СП БАНК»).

Таким чином суд поставив крапку в дворічному розгляді справи за позовом про визнання протиправною та скасування постанови Правління Національного банку України від 09.09.2015 р. №595 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Східно-промисловий комерційний банк», повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Постановою Верховного Суду від 21 березня 2018 року (справа №812/1485/15) скасовані: постанова Луганського окружного адміністративного суду від 05.11.2015, ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.05.2016 скасовані.

Верховний Суд встановив, шо ПАТ «Східно-промисловий комерційний банк» починаючи з серпня 2014 року свою діяльність не провадив, участь у системі електронних платежів Національного банку України припинив, а тому НБУ відповідно до Закону в межах наданих повноважень прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії.

Особливістю даного спору було те, що з позовом до Національного банку України від імені ПАТ «Східно-промисловий комерційний банк» вже під час процедури ліквідації звернулися начебто представники самого банку, довіреності яких у передбаченому законом порядку уповноваженою особою Фонду гарантування на ліквідацію АТ «СП БАНК» були скасовані, а їх повноваження як представників припинені.

Вказана постанова Верховного Суду дає всі підстави для продовження процедури ліквідації ПАТ «Східно-промисловий комерційний банк».

«Таке рішення стало результатом продуктивної та організованої співпраці юристів ПАТ «Східно-промисловий комерційний банк», Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національного банку України», - наголосили у прес-службі ФГВФО.

Коментарі
Додати коментар