Logo
До новин

«Ощад» стягнув 960 мільйонів з акціонера «Укртелекому»

10 травня, 2018
Резонансні справи
«Ощад» стягнув 960 мільйонів з акціонера «Укртелекому»

Державний «Ощадбанк» у Верховному суді України стягнув понад 960 млн гривень з ТОВ «ЕСУ» - акціонера компанії «Укртелеком».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу банку.

«Верховний Суд 2 травня задовольнив касаційну скаргу «Ощадбанку» на рішення госпсуду Києва від 2 серпня 2017 року та постанову Київського апеляційного госпсуду від 1 листопада 2017 року в частині скасування відстрочення на 1 рік виконання рішення суду про стягнення з «ЕСУ» понад 960 млн гривень», - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду державного майна розірвав укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу акцій найбільшого оператора фіксованого зв'язку «Укртелеком» з компанією «ЕСУ», яка належить бізнесмену Рінату Ахметову, тим самим повернувши пакет акцій «Укртелекому» у державну власність.

У Фонді держмайна повідомили, що компанія «ЕСУ» не виконала свої зобов'язання щодо інвестування 450 мільйонів доларів протягом 5 років у розвиток підприємства, через що фондом був ініційований позов про розірвання договору купівлі-продажу акцій «Укртелекому».

За рішенням суду з рахунків «ЕСУ» має бути стягнена пеня в розмірі 2,171 мільярда гривень, нарахована за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій «Укртелекому».

12 грудня апеляційний суд відмовився задовольнити позов приватної компанії «ЕСУ» на рішення попередньої судової інстанції, згідно з яким у державну власність повернуто компанія-оператор фіксованого зв'язку «Укртелеком».

У компанії «ЕСУ» повідомили про наміри подати касаційну скаргу на рішення апеляційного суду.

Нагадаємо, Фонд держмайна в травні 2011 року продав 92,79% акцій Укртелекому українській «дочці» австрійської компанії EPIC - фірмі ЕСУ - за 10,5 млрд гривень.

Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова. Бізнесмен став власником компанії опосередковано.

Він придбав у EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ «ЕСУ».

Остання компанія була безпосереднім власником Укртелекому, контролюючи майже 93% акцій компанії.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, СКМ Ахметова програла апеляцію у справі «Укртелекому».

Коментарі
Додати коментар