Logo
До новин

У Раді пропонують націоналізувати російські банки та компанії в Україні

11 травня, 2018
Законодавство
У Раді пропонують націоналізувати російські банки та компанії в Україні

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, що вносить зміни до закону «Про санкції», яким пропонується націоналізувати майно російських державних компаній та банків.

Відповідний законопроект №8340 вніс до парламенту депутат від фракції «БПП» Роман Зварич, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що «держава повинна відповідним чином реагувати на дії осіб, які здійснюють терористичну діяльність, що створює загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України».

Серед заходів, які пропонується застосовувати у вигляді санкцій до Росії, зокрема, припинення діяльності російських компаній на території України та їхня передача у державну власність.

«На законодавчому рівні запровадження саме таких секторальних санкцій не врегульовано», — пояснюють автори закону.

Нагадаємо, у травні Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України.

Національний банк ухвалив рішення про продовження санкцій щодо українських дочірніх структур російських державних банків. Раніше президент Петро Порошенко зазначив, що санкції проти банків з російським капіталом дієві і їх варто продовжувати.

Нагадаємо, Україна 23 березня 2017 року терміном на рік запровадила санкції проти «дочок» російських держбанків, які працюють в Україні: українських Сбербанку та ВТБ, «БМ Банку» («дочки» ВТБ), Промінвестбанку («дочки» ЗЕБ) і VS Bank («дочки» Сбербанку).

Санкції забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі та продажу фінустанов.

Регулятор очікував, що зазначені банки придбає новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Третейський суд у Гаазі постановив, що РФ має відшкодувати українським компаніям збитки за окупацію Криму.

Коментарі
Додати коментар