Logo
До новин

У схемі розкрадання коштів з «Укрнафти» були задіяні сотні компаній

19 червня, 2018
Резонансні справи
У схемі розкрадання коштів з «Укрнафти» були задіяні сотні компаній

За даними НАБУ, в схемі розкрадання коштів з «Укрнафти» були задіяні 254 компанії, 191 з них на сьогоднішній день або знаходиться в стадії банкрутства, або вже ліквідована.

Про це в своїй статті для ZN.UA пишуть Сергій Куюн, директор ТОВ «Консалтингова група А-95», і Віталій Крижевський, аналітик нафтогазового порталу enkorr, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Цю ж інформацію підтвердила ДФС, заявивши, що 90% дебіторки «Укрнафти» належить компаніям-банкрутам.

Вони відзначають, що за задумом авторів схеми, банкрутство повинно було проходити як мінімум в три хвилі, про що свідчать роздруківки, вилучені в ході обшуків НАБУ в офісах харківських юристів-ліквідаторів.

«Обов'язок забезпечувати юридичний супровід банкрутства 182 з 191 компанії покладено на двох юристів - Катерину Бакрадзе, яка виступає ліквідатором відразу в 121 компанії, і Олексія Ніколайчука, який курирує 61 юрособу», - пишуть експерти.

Не дивлячись на те, що в ліквідацію пішли три чверті всіх причетних компаній, жоден з первинних дебіторів «Укрнафти» не збанкрутує. При цьому практично всі компанії, яким гроші «Укрнафти» переводилися далі по ланцюжку, припинили роботу, включаючи центральну ланку - ВТФ «Авіас».

Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро 1 лютого провели 16 обшуків в різних містах України в рамках досудового розслідування за фактом заволодіння нафтою ПАТ «Укрнафта» на загальну суму понад 7,7 млрд гривень.

У 2016 році НАБУ почало розслідування за фактом формування дебіторської заборгованості «Укрнафти» у розмірі 7,745 млрд гривень за договорами на продаж сирої нафти, укладеним за результатами аукціонів протягом березня-жовтня 2015 року.

Раніше «Укрнафта» подала в суд 6 позовних заяв з проханням зобов'язати ТОВ «Прикарпаттянафтотрейд», «Котлас», «Техтрейд груп», «Галнафта», «Гарант-УТН» погасити перед нафтовидобувною компанією заборгованість в загальній сумі 7,587 млрд гривень.

За даними ЗМІ, власниками ТОВ «Котлас» є офшори, які пов'язані з групою «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Зокрема, вони фігурували в справі про виведення 1,8 млрд доларів з «Приватбанку» за фіктивними контрактами в 2014 році.

ПАТ «Укрнафта» - найбільша українська нафтовидобувна компанія. НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», групі компаній «Приват» Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, «Нафтогаз» готовий піти на поділ «Укрнафти», аби розібратися з 15 мільярдами її боргу.

Коментарі
Додати коментар