Logo
До новин

Суд визнав банкрутом великого боржника Укрексімбанку

20 червня, 2018
Банкрутство підприємств
Суд визнав банкрутом великого боржника Укрексімбанку

30 травня Госпсуд м. Києва визнав банкрутом й відкрив ліквідаційну процедуру стосовно ПАТ «Електроприлад», що винне Укрексімбанку 3,4 млрд гривень.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Фінбаланс».

«Пасиви значно перевищують активи підприємства-боржника оскільки наявного у боржника майна, не достатньо для погашення всієї кредиторської заборгованості», - йдеться в судових матеріалах.

16 квітня суд затвердив реєстр вимог кредиторів підприємства, включивши в нього в т.ч. вимоги Укрексімбанку на 3,25 млрд грн (з них 3,24 млрд грн - вимоги четвертої черги). Також суд окремо затвердив вимоги Укрексімбанку, які забезпечені заставою боржника на суму 155,5 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ПАТ «Електроприлад» було поручителем й іпотекодавцем по боргам ТОВ «КоронАгро» (визнане банкрутом у липні 2017 року) перед Укрексімбанком. В іпотеку держбанку були передані корпуси та нежилі приміщення за адресою м. Київ, вул. Глибочицька, 17 заставною вартістю 155,5 млн грн.

За даними НКЦПФР, на кінець 2017 року власником 93,8% акцій ПАТ «Електроприлад» була компанія «Арпанет Холдингс Лімітед». У держреєстрі її бенефіціаром вказаний Олександр Унинець.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ТОВ «КоронАгро» є Віктор Тополов (екс-нардеп та екс-міністр вугільної промисловості).

Раніше Arpanet Holdings Limited пов’язували з дружиною В. Тополова, називаючи компанію одним з міноритаріїв KDD Group. Боргові зобов’язання KDD Group перед Укрексімбанком сягали 168 млн доларів.

Коментарі
Додати коментар