Logo
До новин

ФГВФО продовжив ліквідацію банків «Михайлівський» і «Київ»

26 червня, 2018
Ліквідація
ФГВФО продовжив ліквідацію банків «Михайлівський» і «Київ»

Фонд гарантування вкладів фізосіб продовжив строк ліквідації ПАТ «АКБ «Київ» на один рік та ПАТ «Банк Михайлівський» на два роки.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізосіб.

«Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 21 червня 2018 року № 1757 про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ «АКБ «Київ» строком на один рік з 25 червня 2018 року до 24 червня 2019 року включно», - йдеться в повідомленні.

Також на два роки з 13 липня 2018 року до 12 липня 2020 року продовжено строки ліквідації ПАТ «Банк Михайлівський».

Як повідомлялося, Національний банк України визнав банк «Михайлівський» неплатоспроможним 23 травня 2016 року.

Напередодні, 20 травня, голова правління банку Ігор Дорошенко залишив посаду, при цьому банк провів низку сумнівних операцій з переказу вкладів фізосіб з пов'язаних компаній «Кредитно-інвестиційний центр» і «Інвестиційно-розрахунковий центр», що збільшило навантаження на Фонд гарантування на 1 млрд грн - до 2,6 млрд грн.

Згідно з оприлюдненою раніше інформацією, фізичні особи у відділеннях банку «Михайлівський» у період з листопада 2014 року по 18 травня 2016 року вносили кошти на користь ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр» (ІРЦ) і ТОВ «Кредитно-інвестиційний центр» (КІЦ) за договорами фінансової позики.

За такою схемою було залучено близько 1,5 млрд гривень.

19 травня банк «Михайлівський» купив за 741,6 млн гривень в ІРЦ і КІЦ фіктивні права вимоги на кошти за договорами продажу «сміттєвих» цінних паперів.

У результаті цих маніпуляцій у бухгалтерському обліку сума коштів на рахунках ІРЦ і КІЦ виросла до 1,612 млрд гривень. У липні Фонд гарантування вкладів почав ліквідацію банку.

19 листопада 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг», який прирівнює більшість сумнівних вкладів до банківських.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, ліквідацію банку «Київська Русь» продовжили на 2 роки.

Коментарі
Додати коментар