Logo
До новин

Загальна сума претензій ФГВФО до власників банків-банкрутів перевищує 200 мільярдів

05 липня, 2018
Банкрутство фінустанов
Загальна сума претензій ФГВФО до власників банків-банкрутів перевищує 200 мільярдів

На початок 2018 року загальна сума претензій Фонду гарантування вкладів до власників неплатоспроможних банків перевищила 200 млрд гривень.

Про це розповів заступник директора ФГВФО Андрій Оленчик, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на РБК-Україна.

За його словами, ця сума фігурує в кримінальних провадженнях, розпочатих за клопотанням фонду. Крім того, фонд почав використовувати нову методику стягнення - колективні позови до пов'язаних із збанкрутілими банками осіб.

«На початок року фондом подані колективні позови до пов'язаних з неплатоспроможними банками особам на понад 90 млрд гривень», - повідомив Оленчик.

Крім того, за словами Оленчика, фонд досить успішно провів пілотний forensic audit в неплатоспроможних банках «Надра» і «Дельта», а також завершив в банку «Хрещатик».

Він зазначив, що в перспективі фонд має намір піддати цієї процедури всі неплатоспроможні банки, уточнивши, що на сьогоднішній день такими перевірками займається команда професійних юристів.

Також заступник директора ФГВФО повідомив про те, що протягом минулого року фонд був змушений залучати значні позики як Національного банку, так і у Міністерства фінансів.

Однак, уточнив Оленчик, на сьогодні фонд погасив 2,8 млрд гривень позики НБУ на 12 млрд гривень, а також веде переговори про можливість дострокового погашення фінансування Мінфіну.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Фонд гарантування за рік повернув вкладникам банків-банкрутів 7 мільярдів.

Коментарі
Додати коментар