Logo
До новин

У Фонді гарантування заявили, що Верховний суд затягує розгляд справ банків-банкрутів

20 липня, 2018
Банкрутство фінустанов
У Фонді гарантування заявили, що Верховний суд затягує розгляд справ банків-банкрутів

Фонд гарантування занепокоєний безсистемним порядком розгляду Верховним Судом справ щодо скасування рішень Національного банку України та ФГВФО про визнання банків неплатоспроможними, запровадження процедур тимчасової адміністрації та ліквідації.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Фонду.

На сьогодні у провадженні Верховного Суду перебуває півтора десятка справ цієї категорії щодо більш ніж десяти неплатоспроможних банківських установ. Суд не може визначитись з датою початку розгляду таких справ більше шести місяців, а за окремими справами термін вже перевищив один рік. У зв’язку з цим Фонд гарантування неодноразово надсилав клопотання про прискорення цього процесу.

Фонд гарантування, враховуючи системну важливість та значимість порушених питань стосовно наслідків скасування рішень НБУ і ФГВФО, заявив клопотання про передання справ до Великої Палати Верховного Суду. Адже тільки за тими банками, справи яких на сьогодні розглядаються у Верховному Суді, Фонд гарантування виплатив вкладникам понад 8 млрд грн. «Передання справ дозволить мінімізувати ризики їх упередженого розгляду та пожвавить розгляд цих питань, які вже роками перебувають в провадженні судів касаційних інстанцій. Разом з тим, окремі справи вказаної категорії розглядаються без попереднього повідомлення Фонду гарантування, як сторони процесу. Фонд гарантування стурбований таким розвитком подій навколо вказаних системно важливих справ. Втім, сподіваємось на те, що новостворений найвищий орган судової влади України спроможний забезпечити прозорість процедури їх судового розгляду», - зазначили у ФГВФО.

Фонд вказує на необхідність забезпечити можливість належного використання права на судовий захист і не допустити поверхневого розгляду цих надважливих судових процесів «за зачиненими дверима».

«Саме така ситуація склалась у справі ПАТ «Радикал Банк» (№826/24203/15), по якій ухвала Верховного Суду від 2 липня 2018 року про призначення справи до розгляду на 4 липня 2018 року (без виклику сторін в порядку письмового провадження) лише 4 липня 2018 року з’явилась у Єдиному державному реєстрі судових рішень. При цьому вказану ухвалу Фонд гарантування ще до сьогоднішнього дня не отримав. Як наслідок, цього ж дня справа була розглянута по суті, прийнято рішення про відмову в задоволенні касаційної скарги НБУ та залишення в силі рішень судів попередніх інстанцій про скасування рішення НБУ щодо неплатоспроможності», - обурюються у Фонді.

Таке надшвидке і в несподівано короткий термін призначення справи до судового розгляду та її вирішення по суті позбавило Фонд гарантування можливості додатково наголошувати на необхідності її розгляду за участі сторін, а не в порядку письмового провадження.

«Вважаємо подібні випадки неприпустимими», - додали у прес-службі.

Коментарі
Додати коментар