До новин

Судді госпсуду звинуватили Сбербанк у погрозах, банк каже про фейк

04 жовтня, 2018
Резонансні справи
Судді госпсуду звинуватили Сбербанк у погрозах, банк каже про фейк

Судді Господарського суду Києва заявили, що їм надходять листи з погрозами від Сбербанку, який є "дочкою" Сбербанку Росії.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Українську правду.

На сайті Вищої ради правосуддя зареєстровані повідомлення про втручання в діяльність суддів Оксани Грєхової та Ольги Конюх.

Вони обидві пишуть, що розглядають два різні провадження за позовами Сбербанку». Перший – до Держслужби спецзв’язку та захисту інформації про відшкодування збитків, другий – до двох українських підприємств про стягнення неустойки.

Грєхова зазначає, що 27 вересня отримала через діловодство суду повідомлення від дочки російського банку.

«З данного моменту будь-які дії, спрямовані на утиск інтересів АТ «Сбербанк», або дії, вчинені на користь опонентів АТ «Сбербанк» будуть розцінюватись керівництвом АТ «Сбербанк» в якості умисних перешкод інтересам Російської Федерації в Україні та матимуть наслідки у вигляді відкриття кримінальних проваджень стосовно таких осіб Слідчим комітетом Російської Федерації», – цитує судя лист.

Його автори кажуть, що «з метою захисту інтересів Російської Федерації» проти Грєхової та її родичів «можуть бути введені персональні санкції».

Автор листа переконаний, що Слідчий комітет Росії надасть «компетентну оцінку» діям суддів, націленим на «особисте збагачення та утиски прав АТ «Сбербанк» і будь-кого, хто має приналежність до Російської Федерації».

Ольга Конюх пише, що отримала лист від Сбербанку 28 вересня.

У ньому українській судді погрожують та звинувачують її в особистому збагаченні, політичній мотивованості.

«Метою зазначеного листа очевидно є здійснення позапроцесуального тиску на суддю для отримання преференцій АТ «Сбербанк» при прийнятті рішення», – вважає Конюх.

Обидва листи до суддів датовані 21 вересня та підписані нібито головою правління Сбербанку.

Сам банк ще 28 вересня заявив, що лист, який надійшов одній із суддів, є провокацією.

«Банк офіційно заявляє, що лист підроблено, банк не причетний до факту його відправлення», – йдеться у прес-релізі.

Також Сбербанк каже, що звернувся до правоохоронців для проведення розслідування за фактом підробки.

Як повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, обсяг проблемних кредитів виріс до рекордного показника через банки з російським капіталом.

Коментарі
Додати коментар