До новин

Вкладник банку «Київська Русь» не домігся в судах компенсації від НБУ на 14,8 млн грн

09 жовтня, 2018
Банкрутство фінустанов
Вкладник банку «Київська Русь» не домігся в судах компенсації від НБУ на 14,8 млн грн

11 вересня суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу вкладника банку «Київська Русь» на рішення Печерського райсуду Києва 06.04.2018, яким йому було відмовлено в задоволенні позову до Нацбанку про відшкодування майнової шкоди в розмірі 14,8 млн грн.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Фінбаланс.

«Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції правильно виходив з того, що позивачем не надано будь-яких доказів вчинення йому матеріальної чи моральної шкоди незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю НБУ. Відтак суд першої інстанції дійшов правильних висновків про те, що прийняття НБУ постанов «Про віднесення ПАТ «Банк «Київська Русь» до категорії неплатоспроможних» та «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Банк «Київська Русь», які надалі були визнані в судовому порядку протиправними та скасовані, не призвело до вчинення позивачу шкоди у вигляді не нарахованих процентів на вклад, на умовах передбачених договором. Саме з вини ПАТ «Банк «Київська Русь» позивачу не було своєчасно повернуто вклад. А тому суд, відмовляючи у задоволенні позову правильно виходив з того, що відсутній причинний зв`язок між вчиненням шкоди позивачу та діями НБУ», - констатував Апеляційний суд міста Києва.

Додамо, що 21 вересня Верховний Суд відмовився задовольнити клопотання НБУ та Фонду гарантування про зупинення дії постанови Київського апеляційного адмінсуду від 05.12.2016 та постанови Вищого адмінсуду від 08.06.2017 (в справі №826/22323/15).

Нагадаємо, у рамках цього спору Київський апеляційний адмінсуд задовольнив позовні вимоги екс-акціонера банку «Київська Русь» - Віктора Братко, якому належали 29,4% акцій фінустанови - та зобов`язав НБУ дати змогу банку «Київська Русь» впродовж «розумного строку провести дії з фінансового оздоровлення банку після проведених заходів з його ліквідації».

НБУ подав касаційну скаргу, але вона була задоволена лише частково: Вищий адмінсуд скасував вимогу до Нацбанку щодо надання можливості банку «Київська Русь» відновити роботу, але лишив чинними рішення Вищого адмінсуду та Київського апеляційного адмінсуду щодо незаконності визнання Нацбанком неплатоспроможним банку «Київська Русь» та його ліквідацію.

За даними Фонду гарантування, на 01.09.2018 вкладникам банку «Київська Русь» у межах гарантійної суми було виплачено компенсації на 2,15 млрд грн (96,7% запланованих виплат).

У Фонді констатували, що вартість активів банку «Київська Русь» «на папері» складала 5,63 млрд грн, натомість незалежні оцінщики оцінили їхню ринкову вартість у 1,34 млрд грн.

Коментарі
Додати коментар