До новин

Захарченка і Ко підозрюють у відмиванні 10 млрд гривень через збанкрутілий Смартбанк

20 листопада, 2018
Банкрутство фінустанов
Захарченка і Ко підозрюють у відмиванні 10 млрд гривень через збанкрутілий Смартбанк

Колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та його найближче оточення підозрюються у відмиванні 10 млрд гривень через Смартбанк, який зараз перебуває у процесі ліквідації.

Про це йдеться в судових матеріалах, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Українські Новини.

Генпрокуратура подала клопотання до суду про дозвіл на доступ до документів, які знаходяться в Національному банку, щодо Смартбанку.

З наданих на обґрунтування клопотання матеріалів стало відомо, що Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування за фактами злочинної діяльності Захарченка та його найближчого оточення по по ч. 5 ст. 27 (види співучасників), ч. 5 ст. 368 (хабарництво), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодекса.

Генпрокуратура вказує, що у слідства є достатньо підстав вважати, що публічне акціонерне товариство "Смартбанк" (колишня назва ВАТ "Банк Ринкові Технології") було створено для прикриття незаконної діяльності, пов'язаної із забезпеченням і здійсненням фінансових операцій, спрямованих на надання підприємствам реального сектора економіки незаконних послуг з формування технічного податкового кредиту з податку на додану вартість, тобто ухилення від сплати податків, мінімізації доходів, незаконної конвертації безготівкових грошових коштів в готівку на суму 10 345 553 215 гривень (близько 98% всіх операцій банківської установи з видачі готівки), а також для здійснення фінансових операцій, спрямованих на легалізацію грошових коштів та майна, отриманого Захарченком та його оточенням злочинним шляхом, фактичне і юридичне забезпечення чого здійснювалося за сприяння екс-міністра.

Суд дозволив ГПУ вилучити в НБУ ряд документів, що стосуються Смартбанку, необхідних для розслідування кримінального провадження.

Як відомо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив ліквідацію Смартбанку (Київ) до 24 липня 2019 року включно.

Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі проведення спеціального (заочного) розслідування стосовно колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка у справі про організацію розстрілів активістів Євромайдану.

Коментарі
Додати коментар