До новин

НБУ ініціював судові позови до поручителів за кредитами рефінансування на 37 мільярдів

22 лютого, 2019
Борги
НБУ ініціював судові позови до поручителів за кредитами рефінансування на 37 мільярдів

Протягом 2014-2018 років Національний банк України ініціював подання 115 судових позовів з метою повернення неплатоспроможними банками заборгованості за кредитними договорами за рахунок активів майнових та фінансових поручителів. Загальна сума позовних вимог становить 37 млрд грн.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу регулятора.

Зокрема, щодо фінансових поручителів було ініційовано 10 судових позовів на суму вимог близько 11 млрд грн, щодо майнових поручителів – 105 судових позовів на суму 26 млрд грн.

«За 45 справами є ухвалені судові рішення, з яких у 26 справах рішення набрали законної сили і їх спрямовано на виконання, а за 19 – очікується завершення  строків на їх оскарження боржниками для подальшого пред’явлення до виконання», - зазначили у прес-службі.

На розгляді судів різних інстанцій сьогодні перебуває ще 70 справ, з яких 10 – це справи зі стягнення заборгованості з фінансових поручителів, а 60 – справи про звернення стягнення на заставлене майно майнових поручителів.

«Наразі ще зарано говорити про певну суму задоволених вимог НБУ, бо поручителі оскаржують ці рішення у судах вищих інстанцій. Крім того, вони постійно зловживають своїми процесуальними правами при розгляді справ, тим самим затягуючи із поверненням боргів. Наприклад, багато хто з поручителів ініціює процедури свого банкрутства, подання завідомо безпідставних позовів, заяв та клопотань, залучення нерезидентів, що також значно гальмує процес погашення заборгованості», – зазначив начальник відділу судової роботи з проблемними активами управління роботи з проблемними активами НБУ Сергій Бойко.

Сьогодні,  за його словами, налічується 10 судових розглядів у справах про банкрутство майнових поручителів.

«Разом з тим Національний банк відзначає позитивні наслідки запровадженої судової реформи: боржникам останні півроку було все важче і важче затягувати подібні справи у судах», – додав Бойко.

Нагадаємо, у 2018 році Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,6 млрд грн, що на півмільярда більше, ніж у 2017 році.

Коментарі
Додати коментар