До новин

У Верховному суді прогнозують сюрпризи в новій процедурі банкрутства

14 березня, 2019
Законодавство
У Верховному суді прогнозують сюрпризи в новій процедурі банкрутства

Банкрутство буде пов’язане з особою, яка очолює підприємство, та засновниками. Це для багатьох стане сюрпризом.

Про це в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» розповів суддя-спікер Касаційного господарського суду ВС Сергій Жуков, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Відповідаючи на запитання про баланс інтересів кредитора та боржника, Жуков нагадав, що концепція нового Кодексу з питань банкрутства полягає в тому, що головним інтересом боржника стало максимальне здійснення заходів для відновлення платоспроможності. І вже після того, як це остаточно стане неможливим, — максимально віддати борги.

«Що робити, коли неможливо відновити платоспроможність, оскільки в керівника виникає солідарна відповідальність за боргами підприємства? Якщо є винні дії щодо доведення до банкрутства, то з’являється субсидіарна відповідальність, - зауважив Жуков. - Вона стосуватиметься не лише директора та засновників, але й осіб, які мають право давати обов’язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії. Такої детальної регламентації субсидіарної та солідарної відповідальності в банкрутстві ще не було».

Суддя-спікер переконаний, що це новели світової практики, а прокредиторський напрям є трендом.

«Вони є і у французькому законодавстві, і в інших, - звернув увагу він. - Вважаю, що обов’язково повинні ставитися питання: хто винен? Чому сталося банкрутство? Чи було це зроблено навмисно? Ці питання має досліджувати арбітражний керуючий і в окремих випадках — звертатися до суду із заявою про притягнення винних осіб до відповідальності».

Нагадаємо, у новій петиції міститься вимога до Петра Порошенка  підписати Кодекс з процедур банкрутства і офіційно вибачитись за порушення Коституції.

Коментарі
Додати коментар