До новин

ФГФВО тестуватиме можливість обходитись без ліквідаторів

18 березня, 2019
Банкрутство фінустанов
ФГФВО тестуватиме можливість обходитись без ліквідаторів

Зараз у Фонді гарантування вкладів фізосіб знаходиться на розгляді пілотний проект, який передбачає ліквідацію фінансової установи без залучення інституту ліквідатора.

Про це заявила заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут під час Круглого столу «Банкрутство та відновлення платоспроможності у банківській сфері. Судовий аспект», який відбувся 15 березня у рамках ІІ Судового форуму, повідомляє кореспондент інформаційного порталу Банкрутство & Ліквідація.

«Зараз у Фонді знаходиться пілотний проект, який передбачає здійснення ліквідації без залучення інституту ліквідаторів. Фонд сам буде ліквідатором, що йому дозволяє чинне законодавство. Умовно кажучи, коли юридичний департамент Фонду буде виконувати функцію ліквідатора», - повідомила Світлана Рекрут.

За її словами, ФГВФО взагалі намагається відмовитися від інституту ліквідатора як такого, оскільки бачить в цьому багато ризиків, як операційних так і репутаційних.

«У процедурі ліквідації фінансових установ ліквідатором, згідно з законом, є Фонд. Він може делегувати повністю або частково виконання цих функцій уповноваженій особі – одному або декільком ліквідаторам. Відповідно люфт для прийняття рішень цим ліквідатором визначається відповідним рішенням виконавчої дирекції ФГВФО. Протягом останніх двох років наша ціль та завдання – максимальне звуження цього люфту. Тобто ми вже багато функцій відізвали на рівень Фонду, а ліквідатор при цьому є лише виконавцем наших рішень. І цей процес продовжиться», - резюмувала Світлана Рекрут.

Коментарі
Додати коментар