До новин

Велика Палата ВС розгляне справу щодо дії мораторію стосовно підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства

01 липня, 2020
Новини
Велика Палата ВС розгляне справу щодо дії мораторію стосовно підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства

Велика Палата Верховного суду розгляне справу щодо дії мораторію стосовно підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація в Україні» із посиланням на sud.ua.

Справа № 826/3106/18, розгляд якої призначений на 15:00 1 липня, була передана на розгляд Великої Палати ВС з огляду на відсутність єдиної судової практики щодо дії мораторію стосовно підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства, по факту нарахування пені та штрафу за невиконання або неналежне виконання зобов’язань перед поточними кредиторами, що виникли після введення мораторію. Про це інформує прес-служба Верхового Суду.

Також був оприлюднений анонс ВС у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості.

У справі № 927/79/19, засідання в якій призначене на 10:00 30 червня, Велика Палата Верховного Суду має вирішити виключну правову проблему, яка полягає в таких питаннях:

  • чи може фермерське господарство у зв’язку з переходом обов’язків землекористувача від засновника фермерського господарства до створеного ним фермерського господарства з дня його державної реєстрації вимагати внесення змін до договорів оренди землі в частині зміни орендаря;
  • чи може суд при фактичній заміні орендаря втручатися в договірні відносини між орендодавцем та орендарем шляхом визнання укладеними договорів (додатків до них), у яких здійснюється заміна орендаря.

30 червня об 11:30 Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд судових рішень у справі № 2-1606/07 у зв’язку зі встановленням ЄСПЛ у рішенні в справі «Котенко та інші проти України» (від 20 червня 2019 року, заява № 2575/09 та 3 інші заяви) порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Констатоване порушення полягало в тому, що національні суди не розглянули ключового аспекту позову заявника та безпідставно відхилили експертний висновок, який підтверджував його доводи.

Того ж дня о 12:30 відбудеться засідання Великої Палати ВС у справі № 910/2861/18 за позовом Київського національного лінгвістичного університету до ТОВ «ТМО «Ліко-Холдінг» про зобов’язання виконати інвестиційний договір, а саме передати позивачеві 2500 кв. м загальної площі студентського гуртожитку. У цій справі ТОВ заявило зустрічний позов про розірвання зазначеного договору. Товариство, як замовник будівництва, збудувало і ввело в експлуатацію будинок, частиною якого є спірне майно, а до університету перейшли права інвестора будівництва в частині, що відповідає площі гуртожитків.

Справа № 826/3106/18, розгляд якої призначений на 15:00 1 липня, була передана на розгляд Великої Палати ВС з огляду на відсутність єдиної судової практики щодо дії мораторію стосовно підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства, по факту нарахування пені та штрафу за невиконання або неналежне виконання зобов’язань перед поточними кредиторами, що виникли після введення мораторію.

Коментарі
Додати коментар