До новин

НБУ назвав ключові ризики для макрофінансової стабільності

23 жовтня, 2020
Новини
НБУ назвав ключові ризики для макрофінансової стабільності

У НБУ заявили, що ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, є триваліший термін і поглиблення пандемії коронавірусу та посилення карантинних заходів.

Про це заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко під час прес-брифінгу, повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація».

За його словами, актуальними також залишаються інші ризики:

  • негативний вплив судових рішень на макрофінансову стабільність;
  • ескалація військового конфлікту на сході країни чи її кордонах;
  • збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату та ризик посилення протекціонізму у світі.

У Нацбанку також підкреслили, що співпраця з МВФ є базовою передумовою для повноцінного фінансування дефіциту державного бюджету.

"Натомість значне відтермінування або призупинення виконання зобов'язань перед МВФ може не тільки сповільнити економічне відновлення, але й суттєво погіршити інфляційні та девальваційні очікування. Результативний діалог з міжнародними партнерами є запорукою для збереження макрофінансової стабільності.

Співпраця з МВФ дасть змогу й надалі виконувати зовнішні зобов’язання України і збільшити її міжнародні резерви до 29-30 млрд дол. США у наступних роках", - наголосили в НБУ.

Коментарі
Додати коментар