До новин

У Дельта Банку залишився один покупець, - джерело

04 вересня, 2015
Банкрутство фінустанов
У Дельта Банку залишився один покупець, - джерело

На купівлю неплатоспроможного Дельта Банку шляхом створення перехідного банку залишився всього один претендент - Державна іпотечна установа (ДІУ).

Про це на умовах анонімності повідомив інформований співрозмовник FinClub, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

ДІУ виявилася єдиним учасником інвестиційного конкурсу, який подав у Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) свою фінансову пропозицію. У той же час інші потенційні інвестори після due diligence Дельти відмовилися від неї.

Як зазначається, на початку червня ФГВФО повідомив про отримання восьми заявок від потенційних інвесторів, зокрема, створення перехідного банку зацікавило ДІУ, великих вкладників, «Фокстрот», а купівля пасивів/активів була цікава Ощадбанку і ПриватБанку.

Пропозиція ДІУ передбачає створення перехідного банку, який отримає частину активів і пасивів Дельти.

«Залишився лише один інвестор - ДІУ. Всі інші не подавали заявки. Тепер треба чекати на рішення Нацбанку, який повинен дати або не дати йому дозвіл на покупку. А також рішення Кабміну: він повинен вирішити, чи виділяти кошти ДІУ для формування капіталу банку. Це питання не одного мільярда, і зрозуміло, що у ДІУ цих грошей немає», - сказало джерело FinClub. Ідентичну інформацію повідомили FinClub і в ініціативній групі вкладників Дельта Банку.

При цьому в прес-службах ФГВФО та ДІУ не змогли прокоментувати питання створення та придбання перехідного банку. НБУ і Мінфін також поки не повідомили, чи планують вони видати дозвіл ДІУ на придбання перехідного банку. Інше джерело FinClub, знайоме з переговорами, сказало, що Нацбанк вже відмовив ДІУ в придбанні перехідного банку.

Пропозиція ДІУ надихне не всіх клієнтів Дельти: держустанова не хоче брати на себе зобов'язання перед великими вкладниками, чиї депозити перевищують 200 тис. грн.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, термін виплат вкладникам Дельта Банку продовжено до 2 жовтня.

Коментарі
Додати коментар