До новин

На обслуговування боргів в 2016 році Україна витратить 99 млрд грн

08 грудня, 2015
Борги
На обслуговування боргів в 2016 році Україна витратить 99 млрд грн

Міністр фінансів Наталя Яресько заявила, що в 2016 році на обслуговування боргів Україна витратить близько 4,4% ВВП або 99 млрд гривень.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на інтерв'ю очільниці мінфіну виданню ЛігаБізнесІнформ.

За її словами, бюджет на 2016 рік будується на декількох ідеях.

«По-перше, У держави має бути достатньо грошей, щоб профінансувати пріоритетні, життєво необхідні для країни речі», - каже міністр.

«Друга ідея - в Україні надзвичайно високі держвитрати щодо ВВП, і вони повинні скорочуватися. І третє - ми повинні вписатися в запланований дефіцит 3,7% ВВП», - сказала Яресько.

За словами очільниці Мінфіну, пріоритетом є соцвитрати і пенсії.

«Пріоритет також - підвищити соцстандарти для найменш забезпечених верств населення на рівень інфляції, тобто на 12%. Підвищення заплановано в два етапи - 1 травня і 1 грудня», - заявила вона.

«Другий блок - захист країни. Те, що Україна виділятиме на ці потреби суму, рівну 5% ВВП, - рішення коаліції і РНБО, і наша військова стратегія передбачає такий рівень фінансування», - зазначає міністр.

«Третій пріоритет - освіта і охорона здоров'я. Ще нам треба обслуговувати наші борги. Хоча ми провели реструктуризацію і зробили все можливе, щоб зменшити платежі, але сума з обслуговування боргів все одно значна - близько 4,4% ВВП, або близько 99 млрд гривень» , - підсумувала Яресько.

Коментарі
Додати коментар