До новин

Фонд держмайна разом з фірмою Коломойського витісняє Фірташа з «Сумихімпрому»

11 грудня, 2015
Резонансні справи
Фонд держмайна разом з фірмою Коломойського витісняє Фірташа з «Сумихімпрому»

Власник «Group DF» Дмитро Фірташ може втратити контроль над найбільшим в Україні заводом з випуску фосфорних добрив ПАТ «Cумихімпром».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Ділову столицю».

У 2011 році стартувало банкрутство «Сумихімпрому», який на 99,99% належить Фонду держмайна, однак з 2010 року контролюється топ-менеджером Фірташа Ігорем Лазаковичем за підтримки комітету кредиторів, які були ставлениками власника Group DF. Під контролем останнього знаходиться велика частина кредиторської заборгованості підприємства, загальна сума якої сягає 1,4 млрд грн.

У липні 2014 році ФДМУ звернувся до комітету кредиторів «Сумихімпрому» з вимогою замінити керуючого санацією Лазаковича. Втім, ця спроба виявилася безрезультатною, оскільки всі члени комітету входили в орбіту Фірташа.

Навесні 2015 ФДМУ оголосив відкритий конкурс на заміщення посади голови правління сумської компанії. А в листопаді відбулося засідання конкурсної комісії з відбору керівника ПАТ. У шорт-лист комісії потрапило два кандидати – Димитрій Каландадзе та Євген Корнілов. На відміну від Лазаковича, обидва раніше не були пов’язані з Фірташем. За даними видання, зараз «Сумихімпром» намагається зірвати конкурс. Наприкінці жовтня Сумський окружний адмінсуд за позовом хімзаводу визнав оголошення про конкурс незаконним, однак ФДМУ подав апеляцію.

Крім того, ФДМУ ініціював закриття справи про банкрутство у зв’язку з тим, що ініціюючий кредитор – ТОВ «КУА «Промислові інвестиції» з орбіти Фірташа – приховало, що його вимоги до боржника забезпечені заставою. На боці ФДМУ також виступило ПАО «Сумиобленерго», яке є одним з кредиторів «Сумихімпрому», і теж хоче закрити справу про банкрутство.

Це можна пояснити тим, що до складу акціонерів обленерго входять структури Ігоря Коломойського – противника Фірташа і його бізнес-партнера Сергія Льовочкіна. З 2014 року  група «Приват» веде з ними корпоративну війну. Коломойський вже встиг завдати Фірташу кілька ударів. Наприклад, у 2014 році завдяки зусиллям групи «Приват» були зірвані торги 7,2% акцій «Сумихімпрому» на близькій до Фірташа Східно-Європейській фондовій біржі. Після чого ряд громадських організацій, не чужих акціонерам Приватбанку, при активній підтримці ЗМІ «Привату» почав кампанію по відстороненню людей Фірташа від керівництва «Сумихімпромом.

3 лютого 2015 року, всього за три дні до введення в банк «Надра» Фірташа тимчасової адміністрації, ця фінустанова переуступила свої вимоги до «Сумихімпрому» на 37 млн ​​гривень вже згаданим «Промисловим інвестиціям». Скупка кредитів активізувалася для того, щоб на початку року на зборах кредиторів спробувати прийняти рішення про примусовий викуп боргів у тих кредиторів, чиї кредити забезпечені заставою (серед них Всеукраїнський акціонерний банк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль) з великим дисконтом у 85%.

Втім, за даними журналістів, на сьогодні жоден із цих банків не підписав з боржником «мирову», і зараз Ігор Лазакович намагається зобов’язати банки прийняти умови через суд. Паралельно група Фірташа хоче узгодити з ФДМУ план санації «Сумихімпрому», розрахованого на 17 років, протягом яких Фонд держмайна буде відсторонений від управління своєю власністю.

Однак, поки прогресу в цьому напрямку їй домогтися не вдалося.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Мінюст отримав доступ до документів «Сумихімпрому», що можуть розказати, як люди Фірташа банкрутували завод.

Коментарі
Додати коментар