Гендиректор ХТЗ розповів про спроби знищення заводу
Генеральний директор ПАТ «Харківський тракторний завод» Владислав Губін стверджує, що підприємство намагаються знищити.
Про це він заявив 17 грудня 2015 року на прес-конференції для журналістів, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.
Головною темою прес-конференції стала ситуація навколо найбільшого вітчизняного виробника сільгосптехніки, який сьогодні виявився на межі банкрутства і закриття.
За словами Губіна, в 1998 році Харківський тракторний завод взяв кредит під гарантії уряду України для закупівлі німецьких двигунів. Дана кредиторська заборгованість була реструктурована за рішенням суду та визначено графік її погашення.
Проте у червні 2015 року «справа про кредити» отримала новий розвиток. Суд першої інстанції виніс рішення на користь ХТЗ. Однак, 8 грудня 2015 року Харківський апеляційний адміністративний суд виніс рішення про необхідність негайного погашення АТ «ХТЗ» заборгованості за кредитами на суму понад 400 млн гривень.
«Незважаючи на те, що в останні два роки підприємство працює приносить прибуток, виплатити таку суму для нього не є можливим. Паралельно з цими подіями щодо керівництва ХТЗ різними правоохоронними органами порушуються кримінальні справи за ст. 191 «Розкрадання в особливо великих розмірах ввіреного державного майна», і протягом більше 5 місяців, керівництво і колектив заводу знаходиться під жорстким психологічним пресингом. Це дуже показово, оскільки у ХТЗ немає державного майна на балансі і немає жодної акції у власності держави. І про яке розкрадання може йти мова, не зовсім зрозуміло», - обурюється гендиректор ХТЗ.
Губін стверджує, що наразі підприємство почало відчувати фінансові труднощі у зв'язку з тим, що відбувається.
«Дилери, які купують нашу продукцію, перестають вносити передоплати, а партнери, які постачають на конвеєр сировину і матеріали, не постачають їх без оплати. Як наслідок, у нас є платіжний дефіцит, який може привести до невиплат заробітної плати, неможливість розраховуватися за енергоресурси, платити податки і т. д», - коментує ситуацію Губін.
За його словами у 2014 році чистий прибуток заводу склав 458 млн гривень.
«Ми вже вийшли на ринок Східної Європи. Але головний напрям для нас - Африка і Південна Америка», - повідомив гендиректор.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, ХТЗ заявляє про безпідставність стягнення 553 млн гривень боргу.
Коментарі
Новини за темою
-
Банкрутство підприємств
23 лютого, 2022 -
Банкрутство підприємств
22 лютого, 2022Як отримати заборговану зарплату з підприємства банкрута – пояснення Мін'юсту
-
Банкрутство підприємств
20 лютого, 2022 -
Банкрутство підприємств
20 лютого, 2022