До новин

Банкрутує «прокладка», через яку «Укрхімтрансаміак» виводив державні мільйони

08 лютого, 2016
Банкрутство підприємств
Банкрутує «прокладка», через яку «Укрхімтрансаміак» виводив державні мільйони

Порушено справу про банкрутство дніпродзержинського ПП «Нітрохім Інжиніринг», яке причетне до виведення державних коштів з УДП «Укрхімтрансаміак» та ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (УкрДІАП).

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Наші гроші».

У минулому році ініціатором банкрутства ПП «Нітрохім Інжиніринг» стала Дніпродзержинська податкова інспекція. Її грошові вимоги в сумі 450 тис грн. були визнані Госпсудом Дніпропетровської області у січні цього року. Вимоги іншого кредитора «Нітрохіму» – УкрДІАП – склали 26,44 млн грн.

Збори кредиторів відбудуться 4 лютого, а засідання суду, на якому буде вирішуватися питання про санацію боржника, чи про визнання його банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури – 16 лютого.

ПП «Нітрохім Інжиніринг» було створено у липні 2013 року. Його засновником є ​​кіпрська компанія «Рєгєнако Холдінгз Лімітед», керівником – Роман Кущ. ПП «Нітрохім Інжиніринг» є правонаступником ліквідованого у липні 2013 ТОВ «Нітрохім Інжиніринг».

За даними київських слідчих, в ході досудового слідства було встановлено розкрадання державних коштів «Укртрхімтрансамміак» та УкрДІАП з використанням транзитних та фіктивних підприємств.

«Укртрхімтрансамміак», яким з 2011 керує Віктор Бондік (в минулому депутат Донецької облради від Партії регіонів, його брат Валерій Бондік був заммінстра юстиції та нардепом від ПР), у 2011-2013 рр. перевело 83,3 млн грн. за обслуговування аміакопроводів і розробку проектної документації на рахунки УкрДІАП, яке очолював Олександр Барабаш.

Потім ці гроші перевели на рахунки підконтрольного Барабашу ПП «Нітрохім Інжиніринг». А після цього перерахували на фіктивні фірми та зняли готівкою. Фактично «Нітрохім Інжиніринг» не виконував обслуговування аміакопроводів та розробку проектної документації. Ці роботи були виконані працівниками УкрДІАП.

«Нітрохім Інжиніринг» отримувало гроші від «Укрхімтрасамміак» і напряму, наприклад, у 2012 році фірма отримала від держпідпиємства 7,42 млн грн. за ізоляційні роботи на аміакопроводі.

Факт наявності фінансових взаємовідносин між «Нітрохім Інжиніринг» та УкрДІАП з 2011 по 2013 рік на суму понад 115 млн грн. підтверджувало слідче управління фінансових розслідувань обласного управління Міндоходов в кримінальному виробництві, відкритому у 2013. 3 роки тому суд надав слідчим доступ до документів ПП «Нітрохім Інжиніринг» .

Тоді був встановлений факт ухилення ПП від сплати податків на 5,18 млн грн. і формування податкового кредиту на загальну суму ПДВ 6,50 млн грн. в результаті взаємин з ТОВ «Південьгрупп», ТОВ «Стіл-Люкс», ТОВ «Ренфорс», ТОВ «Мерфіс», ТОВ « Фуджи» та ТОВ «Юлярос», у яких відсутні основні фонди, виробничі потужності, кваліфіковані співробітники для виконання зобов’язань за договорами про проектування. Тобто мали ознаки фіктивності.

За даними «Вісника державних закупівель», у 2010-2012 рр. ТОВ «Нітрохім Інжинірінг» виграло тендерів у «Укрхімтрансаміаку» та УкрДІАП на загальну суму 51,85 млн грн.

Коментарі
Додати коментар