До новин

Уряд хоче продавати активи збанкрутілих банків виключно через СЕТАМ

25 лютого, 2016
Банкрутство фінустанов
Уряд хоче продавати активи збанкрутілих банків виключно через СЕТАМ

Кабінет міністрів і Національний банк готові зобов’язати Фонд гарантування вкладів фізосіб реалізовувати майно неплатоспроможних банківських установ виключно через Систему електронних торгів арештованим майном, що є майданчиком Міністерства юстиції.

Про таку ініціативу заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Фонд гарантування вкладів – окрема незалежна державна установа, яка займається ліквідацією банків. Мільярдні активи банківського сектора ідуть до Фонду гарантування вкладів. Чим більша сума від вирученого майна з ліквідованих банків, тим більше відшкодування – тим людям, які мали депозити в цих банках, тим юридичним особам, які мали рахунки в них, і відшкодування державі, в тому числі», - сказав прем’єр.

«Пройшло 2 місяці з того моменту, коли ми мали зустріч в Національному банку. Нацбанк поділяє позицію про те, що все майно ліквідованих банків повинно продаватися виключно на одному публічному майданчику. У нас є майданчик Міністерства юстиції – Система електронних торгів арештованим майном», - зазначив прем’єр.

«Зараз фонд гарантування вкладів продає ліквідоване майно на 59 різних майданчиках. Я пробував знайти – не знайшов», - обурився він.

Міністр юстиції Павло Петренко додав, що нині там діють не електронні системи.

«Це 59 різних організацій торгуючих, деякі з них мають сайти, деякі взагалі продають в себе в офісах це майно – і, відповідно, ефективності і прозорості там точно немає», - зазначив Петренко.

«І Фонд гарантування вкладів, на жаль, поки що не підтримує позицію уряду й Національного банку, всіляко намагається залишити стару модель», - сказав міністр Юстиції.

Перед цим він говорив, що Мін’юст запровадив систему електронних закупівель СЕТАМ, яка діє подібно до системи ProZorro і дозволяє долати мільярдні зловживання.

Міністр фінансів Наталя Яресько уточнила, чи можна СЕТАМ використати для нерухомого майна.

Петренко відповів: «В СЕТАМі близько 40% майна, яке реалізовується, – це нерухоме майно, яке арештовується в рамках кримінальних проваджень. На цьому майданчику реалізується все від мобільних телефонів і побутової техніки до великих об’єктів – заводів і цілісних майнових комплексів. Тут немає жодних проблем і перепон».

Яценюк наголосив: «Це ті гроші, які можна повернути, якщо ми публічно зобов’яжемо Фонд продавати це майно. Я думаю, що це в інтересах Фонду».

Прем’єр запропонував звернутися за результатами засідання Кабміну до Нацбанку і видати спільну постанову, «якщо Фонду складно», аби «зобов’язати Фонд гарантування вкладів реалізовувати це майно виключно в електронному режимі, виключно на електронних торгах і виключно на одному публічному майданчику».

«Це дасть можливість отримати необхідні кошти після ліквідації банків, дасть можливість повернути більше депозитів, дасть можливість повернути юридичним особам більше коштів, які залишилися на рахунках відповідних ліквідованих банків, Нацбанку – повернути кошти, виділені на рефінансування банків, в цілому оздоровити сектор», - сказав Яценюк.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, СЕТАМ почав торгувати активами банків-банкрутів.

Коментарі
Додати коментар