До новин

Суд вирішив стягнути з «Креатива» більше 380 млн грн на користь «ВТБ Банку»

10 березня, 2016
Борги
Суд вирішив стягнути з «Креатива» більше 380 млн грн на користь «ВТБ Банку»

Господарський суд Києва вирішив стягнути 380,712 млн гривень з ПрАТ «Креатив», що входить до складу одного з найбільших вітчизняних виробників масложирової продукції промислової групи «Креатив», за позовом «ВТБ Банку».

Про це йдеться в рішенні суду, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Українські новини».

У січні 2016 «ВТБ Банк» звернувся до суду з вимогою зобов'язати компанію «Інвестиційний капітал Україна» (ICU) виконати розпорядження на виконання облікової операції отримання/поставки цінних паперів від 26 жовтня 2015 року про стягнення з ПАТ «Креатив» на користь позивача заборгованості в сумі 380,7 млн гривень.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що «Креатив» у порушення виданого проспекту емісії не здійснив достроковий викуп випущених облігацій серії В, в результаті чого виникла заборгованість 380,7 млн гривень.

Банк просив суд стягнути з агропідприємства зазначену суму, і суд 19 лютого задовольнив позов фінустанови.

При цьому 22 лютого Київський апеляційний суд Києва скасував арешт зазначених коштів на рахунках агропідприємства (арешт був накладений 26 січня).

Як повідомлялося, Національний банк стурбований загальною заборгованістю «Креативу» перед українськими та міжнародними банками в розмірі 630 млн доларів.

Нагадаємо, що госпсуд Києва заарештував 380,712 млн грн «Креативу» за позовом «ВТБ Банку».

Група «Креатив» - один з найбільших переробників сільськогосподарської продукції в Україні, який займається виробництвом жирів і маргаринів, соняшникової олії і шроту, соєвого шроту та олії, біопаливних пеллет, а також сільським господарством - рослинництвом і тваринництвом.

До серпня 2015 компанія належала Станіславу Берьозкіну і Юрію Давидову. У серпні компанія була виставлена на продаж через борги - станом на кінець березня 2015 борг групи становив 605 млн доларів.

Наприкінці серпня компанія змінила акціонерів - керуючим акціонером компанії став Рисбек Токтомушев, який раніше працював в агрохолдингу «Кернел», що належить Андрію Варевскому.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, держбанки втратять мільярди гривень у разі банкрутства аграрної компанії «Креатив».

Коментарі
Додати коментар