До новин

НБУ ліквідує банк "Союз"

17 березня, 2016
Ліквідація
НБУ ліквідує банк "Союз"

Національний банк України 15 березня вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ КБ "Союз" за систематичне порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Про це йдеться у постанові правління Нацбанку № 162/БТ, повідомили інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація у прес-службі НБУ.

"Банк протягом двох останніх років неодноразово притягався до відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу. При цьому він створював перешкоди проведенню перевірки в березні 2016 року. Крім того, за даними Державної фіскальної служби України, висновки Національного банку щодо виявлених фінансових операцій клієнтів банку (за результатами попередньої перевірки, проведеної у 2015 році) були приєднані до матеріалів кримінального провадження (за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною п’ятою статті 191, частиною другою статті 205 та частиною третьою статті 209 Кримінального кодексу України)", - розповіли у регулятора.

В НБУ підкреслюють, що щіквідація банку не матиме впливу на стабільність фінансового ринку. Станом на 1 лютого 2016 року в банку налічувалось менше 300 вкладників–фізичних осіб, вклади яких відшкодовуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

На виконання рішення Нацбанку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав 15 березня процедуру ліквідації АТ «КБ «Союз». Ліквідатором призначено уповноважену особу Фонду Андрія Федорченка. Передбачається, что цей процесс буде тривати протягом двох років - з 16 березня 2016 року до 15 березня 2018 року включно.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, 10 лютого було розпочато процедуру ліквідації банку «Преміум».

Коментарі
Додати коментар