До новин

Активи «Азовмашу» перейдуть під управління кіпрського ліквідатора

11 травня, 2016
Ліквідація
Активи «Азовмашу» перейдуть під управління кіпрського ліквідатора

26 квітня 2016 р. окружний суд Лімасола (Кіпр) розглянув заяву групи кредиторів «Азовмашу», які попросили призначити тимчасового керуючого в кіпрську холдингову компанію Azovmashinvest Holding Ltd. Кредитори вважають, що призначення незалежного ліквідатора дозволить припинити виведення активів і надати можливість стягнути заборгованість. Суддя порахував доводи заявників переконливими і прийняв до розгляду заявку про призначення тимчасового керуючого в кіпрській Azovmashinvest Holding Ltd.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Hubs.

Після призначення тимчасового адміністратора на Кіпрі Юрій Іванющенко може втратити контроль над «Азовмашем»

Раніше ЗМІ повідомляли, що Юрій Іванющенко, який володіє компанією спільно з Тарасом Поліщуком та Світланою Савчук, має намір поспішно переводити активи «Азовмаша» на нову структуру, засновником якої виступає Kaizen Holding OU (Естонія, бенефіціар – пані Савчук). Введення ж тимчасового керуючого в кіпрську компанію не дозволить завершити цю реструктуризацію, мета якої — уникнути сплати $560 млн боргів за кредитами.

Кредитори, які зрозуміли, що після завершення реструктуризації групи підприємств «Азовмаш» відбудеться виведення активів на нові компанії, зайняли активну позицію і звернулися в суди.

Однак «Азовмаш» пішов шляхом затягування судових процесів, почав ініціювати перегляд кредитних договорів в частині продовження строків погашення заборгованості. Юрій Іванющенко навіть зміг залучити народних депутатів та правоохоронні органи, які всіляко допомагали екс-регіоналу і боржнику.

Зокрема, «Азовзагальмаш» вирішив ініціювати перегляд строків погашення боргу. Після тривалих судових розглядів фінальну крапку поставив Вищий господарський суд України, який відмовив «Азовзагальмаш» у продовження строків погашення боргу. «Азовзагальмаш» двічі подавав заяви до Верховного Суду України, щоб переглянути рішення по касації. Але в квітні Верховним Судом України відмовлено у перегляді рішення Вищого госпсуду.

Цікаво, що далеко не всі кредитори, незважаючи на величезну суму заборгованості, проявляють активну позицію щодо стягнення боргів з «Азовмаша». І таке лояльне ставлення до боржника, який активно робить різні дії до відходу від погашення боргів, викликає подив.

Наприклад, державний «Укрексімбанк», на який припадає близько 24% від загальної заборгованості «Азовмашу», формально зробив деякі кроки повернути близько $140 млн. Також один з найбільших кредиторів «Азовмаша» – російські державні банки ВТБ (20% боргу) і «Сбербанк Росії» (16% боргу) – ведуть досить пасивну політику по відношенню до українського боржника. Чому керівництво російських та українських державних банків демонструє лояльність і не намагаються повернути величезні борги – не відомо. Але зрозуміло одне, що така політика банків-колаборантів дозволяє Юрію Іванющенко врятувати свій бізнес від кредиторів.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, акціонери «Азовмашу» ініціювали банкрутство підконтрольного підприємства.

Коментарі
Додати коментар